Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

18lis2016

PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH W MRĄGOWIE

W piątek 4.11.2016R. dwie grupy teatralne z Biblioteki - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy „Bajarze” i „Kulisy 2” wzięły udział w 20 Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal
w Mrągowie.

Ideą i celem przeglądu jest uczczenie pamięci Kasi Kowal - tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja oraz prezentacja amatorskich grup teatralnych z woj. warmińsko- mazurskiego. Realizując cele festiwalu czerpaliśmy radość z zabawy w teatr i z możliwości podzielenia się z innymi naszymi umiejętnościami. Upowszechnianie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji na Mrągowskiej scenie umożliwiło nam wymianę doświadczeń. Podczas Przeglądu wystąpiło 9 grup teatralnych (dziecięcych i młodzieżowych) z różnymi spektaklami. Jako instruktorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu  naszych grup młodzieżowych. Prezentacja na dużej scenie dała im większą swobodę ruchu i pewność siebie. 

Grupa "Kulisy 2" już po raz drugi wystąpiła w  Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. W 2014 roku pokazała na mrągowskiej scenie "Lokomotywę" przygotowaną pod instruktarzem Krystyny  Pilawskiej – Wiercińskiej.

Jury Przeglądu w składzie: Marcin Kiszluk - przewodniczący jury, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, prowadzi zajęcia „Gońca Teatralnego” z młodzieżą, wykłada w Studium Aktorskim przy Teatrze Jaracza, prowadzi także grupę teatralną dla osób dorosłych „Bez spinki”.

Marta Andrzejczyk - pieśniarka i aktorka Białego Teatru w Olsztynie, współpracowała również z  Teatrem Kreatury w Gorzowie Wlkp., nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, koordynatorka m.in.  Olsztyńskich Spotkań Teatru Jednego Aktora Solo;

Marta Szymborska - Kierownik Działu Organizacji Imprez Centrum Kultury i Turystyki, instruktor tańca i teatru, od lat prowadzi Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego, realizuje projekty łączące teatr i taniec.

NAGRODA GŁÓWNA trafiła do rąk TEATRU ŚWIATŁO I CIEŃ z Olsztyna za spektakl "CUKIEREK"

II NAGRODĘ otrzymała GRUPA KATHARSIS  z Olecka za spektakl "PRZYSTANEK HYPNOS"

III NAGRODĘ  zdobyły 2 grupy: TEATR W KIESZENI z Węgorzewa za spektakl "ZABOTA" GRUPA PTYŚ ze Szczytna za spektakl "TRZY ŚWINKI, WILK I WAKACJE".

Autor: Marta Słuchocka