Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

8lis2018

Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP

W związku z otrzymanym przez Gminę Stare Juchy dofinansowaniem z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup wyposażenia i sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Stare Juchy odbyło się w dniu dzisiejszym oficjalne przekazanie.

W związku z otrzymanym przez Gminę Stare Juchy dofinansowaniem z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup wyposażenia i sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Stare Juchy odbyło się w dniu dzisiejszym oficjalne przekazanie. Uroczystość przekazania została otwarta przez Panią Wójt Ewę Jurkowską – Kawałko, głos zabrał również Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, Brygadier Marek Markowski. Udział  w uroczystości wzięli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Stare Juchy, Gorłówko, Grabnik oraz Skomack Wielki na ręce których został przekazany sprzęt.

 

Zadanie zostało zrealizowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia  pomocy osobom pokrzywdzonym. Jednostki OSP zostały doposażone m.in. w bosak dielektryczny, torbę ratowniczą, defibrylatory, latarki, agregat prądotwórczy. Zakupione wyposażenie umożliwi udzielenie pierwszej pomocy osobom w nagłym zagrożeniu życia jeszcze przed dojazdem zespołów ratownictwa medycznego.