Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

6sie2019

PRZEŻYJ SPORTOWE EMOCJE Z GWIAZDĄ PÓŁNOCY

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana po raz drugi organizuje w Starych Juchach rodzinną imprezę rowerową – Gwiazdę Północy. Młodzież i dorośli sprawdzą na trasie zrytej przez lodowiec, a na dzieci czekają darmowe zawody.

 

Miasteczko rowerowe zostanie zbudowane na plaży przy Jeziorze Jędzelewo przy ul. Sportowej w miejscu urzekającym swoim charakterystycznym dla mazurskich krajobrazów pięknem. To tam będzie się można zapisać i to stamtąd liczący kilkaset osób z całej Polski peleton wyruszy na trasę. Na śmiałków czekać będą trzy dystanse do wyboru, różniące się między sobą długością oraz poziomem trudności. Hobby to 6-kilometrowa trasa dla dzieci i młodzieży, Fit liczy 20 kilometrów i został stworzony z myślą o kobietach, seniorach i początkujących rowerzystach, a ½ Pro to 45 kilometrów całkiem wymagającej jazdy po licznych przeszkodach terenowych.
Na każdym dystansie czekać będą malownicze widoki. Zawodnicy miną Jezioro Garbas, przemkną przez szumiące lasy i będą mogli podziwiać tutejsze wypalone słońcem pola czy łąki. Ubiegłoroczne zawody w Starych Juchach zebrały mnóstwo pochwał od uczestników. Teraz emocje będą zapewne większe, gdyż Cezary Zamana przygotował jeszcze ciekawszą i jeszcze bardziej zaskakującą trasę. Do pokonania kolarze na najdłuższym dystansie będą mieli najwyższe przewyższenia Pojezierza Ełckiego.
Po przejechaniu trasy będzie można zregenerować się w profesjonalnie urządzonym miasteczku rowerowym ze świetnie zaopatrzonym bufetem i rowerowymi myjkami.
Emocje czekają też najmłodszych. Dzieci do 6. roku życia mogą ścigać się w wyścigu Gwiazdka Północy. Dla maluchów przygotowano bezpieczne trasy. Mali zawodnicy będą startować z podziałem na wiek i płeć, by rywalizacja przebiegała sprawiedliwie i dostarczyła wszystkim jak najwięcej emocji.
Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci start w zawodach jest darmowy. Za darmo wystartują również zawodnicy do 13. roku życia wybierający dystans Hobby (wystarczy pokazać legitymację szkolną). Zapisy odbywają się internetowo lub bezpośrednio w biurze zawodów 17 sierpnia. Wszystkie szczegóły dotyczące profilu tras, ich długości oraz przyszykowanych atrakcji można znaleźć na stronie gwiazda.zamanagroup.pl
Zawody w Starych Juchach są częścią Gwiazdy Północy, czterodniowej imprezy rozgrywanej także w Ełku (15 i 16 sierpnia) oraz w Prostkach (18 sierpnia).
Zadanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Stare Juchy. Patronat nad wydarzeniem objęła wójt gminy Stare Juchy – Ewa Ewa Jurkowska-Kawałko. Tereny na zawody zostały udostępnione dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ełk.

PROGRAM
9.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.20 - start dystansu Hobby
11.40 - start dystansu Fit
12.00- start dystansu ½ Pro
13.30 - dekoracja III etapu Gwiazdy Północy
• 15.00 - ognisko Gwiazdy Północy

PROGRAM ZAWODÓW GWIAZDKA PÓŁNOCY DLA DZIECI DO LAT 6
• 10.00 - 11.30 - zapisy w biurze zawodów
• 12.05 - start zawodów
• 13.00 - odbiór pamiątkowych dyplomów w biurze zawodów