Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

21sty2017

REKORDOWY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W STARYCH JUCHACH

DZIĘKI HOJNOŚCI MIESZKAŃCÓW GMINY STARE JUCHY PODCZAS 25 FINAŁU WOŚP UDAŁO SIĘ NAZBIERAĆ  7 708, 59ZŁ.

Poraz drugi Biblioteka – Centrum Informacji w Starych Juchach zagrała razem z WOŚP.  15 stycznia 2017 roku odbył się jubileuszowy 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze ze Starych Juch kwestowali od samego rana. Każdy kto chciał wspomóc Orkiestrę mógł wrzucić do puszek, a po serduszkach na ubraniach widać było, że nie było osoby napotkanej, która by tego nie uczyniła. Po godzinie dwunastej wejściem telewizyjnym z głównego sztabu na dużym ekranie 25 Finał WOŚP rozpoczęła Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy.  W tym roku mieszkańców naszej gminy czekało wiele atrakcji. Bal karnawałowy, który prowadzili animatorzy z giżyckiej Animosfery, rozkręcił przybyłych mieszkańców na całego, jak się okazało ulepić bałwana można również w sali widowiskowej, niekoniecznie na zewnątrz. Przybyli goście mieli okazję do obejrzenia również spektaklu grupy teatralnej Kulisy 2, wziąć udział w warsztatach plastycznych, sesji pamiątkowej oraz spróbować swoich sił w tańcu Zumby czy też zobaczyć pokaz fitness na trampolinach w wykonaniu dzieci pod okiem instruktor Izy Filiks. 

Poraz pierwszy mieszkańcy mogli wziąć udział w licytacji, jak się później okazało chętnych nie brakowało, a do wylicytowania było wiele gadżetów takich jak: przelot wiatrakowcem, lot balonem, kolacja dla dwojga, obrazy, gadżety wośpowe czy nawet kolacja z Wójt Gminy Stare Juchy Panią Ewą Jurkowską – Kawałko.  Efektem końcowym licytacji było uzbieranie dzięki hojności uczestników tegorocznego finału kwoty 4 450 zł. Na zakończenie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starych Juchach odbył się koncert Kasi Waraksy wraz z zespołem Kawa Band.

Rekordowa frekwencja, rekordowa kwota, rekordowe zaangażowanie tak można podsumować tegoroczną orkiestrę.

Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego finału a w szczególności: Gospodarstwu Agroturystycznemu Pod Bocianim Gniazdem - Andrzej i Lidia Rejrat,  Karczmie Pietraszówka, Folwark Łękuk, Delikatesy Centrum Stare Juchy, PPHU Juchowiaczek -Wanda i Krzysztof Hanusko, Piekarnia, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Stare Juchy, Firma Handlowo Usługowa PINUS - Bożena i Sławomir, Czarny Bocian -Foto&Design, Planet Cinema Ełk, MOSIR Ełk, Warsztat Samochodowy Hubic - Hubicki Michał, Przewozy Pasażerskie Autobusem Zieliński Krzysztof, Osada nad Muksztami - Hanna i Witek Zielińscy, Animosfera oraz dla Wojta Gminy Stare Juchy Pani Ewie Jurkowskiej – Kawałko, Sekretarzowi Gminy Stare Juchy Panu Jarosławowi Franczukowi, Pani Teresie Mrożek, Państwu Kasi i Zyga Waraksa, Pani Izie Filiks i dzieciom z zajęć fitness, Pani Joannie Buczyńskiej, Pani Irenie Kościkuiewicz, Pani Ewie Gumińskiej i uczniom z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, grupom teatralnym Bajarze oraz Kulisy 2 i wszystkim wolontariuszom, którzy dzielnie od rana do wieczora byli z nami przez cały dzień.

Do zobaczenia za rok. Sie ma!!!

Autor: Karol Malinowski, zdjęcia Radosław Nowacki