Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

28paz2013

ROGALIK Z PASJĄ-zakończenie projektu

„ROGALIK Z PASJĄ” projekt współfinansowany przez Stowarzyszenie STOPA w ramach programu “Działaj lokalnie 2013” dla gmin Ełk, Kalinowo, miasto Ełk, Prostki, Stare Juchy oraz Gminę Stare Juchy, do której został złożony wniosek na dodatkowe fundusze wkładu własnego dobiegł końca!

Klub Wolontariuszy działający przy Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy z dniem 15.10.13r. zakończył działania projektowe w miejscowości Rogalik. Nie jest to jednak definitywne zakończenie współpracy z mieszkańcami Rogalika, gdyż głównym założeniem projektu było utworzenie grupy nieformalnej, podobnej do tych działających w Starych Juchach. Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów tego pomysłu udało się wyłonić kilka osób, które wyraziły chęć dalszego działania. Powstała grupa jest tworem raczkującym i może w pełni liczyć na wsparcie ze strony Klubu Wolontariuszy.

Czy projekt był pomysłem trafionym i czy uzyskaliśmy zamierzone rezultaty?

Zdecydowanie tak. Najważniejszym motywem naszych działań była integracja i pobudzenie mieszkańców do samodzielnego działania. Nie było to łatwe zadanie, ale Wolontariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i „zarazili” swoją pasją młodzież z Rogalika.

Rogalik Team (bo taką nazwę przyjęła grupa nieformalna) już ma pomysł na siebie i na swoją miejscowość, a nasza grupa chętnie wesprze ich działania.

 

Partnerzy:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

Rogalik Team

Gmina Stare Juchy

Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach

JAMA- Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna

 

Autor: Magdalena Zdancewicz