Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

1lut2014

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU OPOWIEDZ 2013 Z PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNIE VIII

I MIEJSCE ZDOBYŁA JUCHOWSKA AKTYWNA MŁODZIEŻ ALTERNATYWNA

Podczas wczorajszej gali zakończono  Lokalny Konkurs „Opowiedz 2013” . Do udziału w Konkursie zapraszano wszystkie organizacje, które w zeszłym roku uzyskały od Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA” z Ełku dotację, w ramach Programu „Działaj Lokalnie”. Głównym celem konkursu, było przedstawienie za pomocą reportażu multimedialnego, filmiku, inicjatyw, które realizowały grupy nieformalne, stowarzyszenia z powiatu ełckiego w ramach programu DLVIII .

Jest mi niezmiernie miło, iż I miejsce oraz główną nagrodę 1000zł zajął film opisujący  projekt „ The lens in the Fire ”, który Grupa „JAMA” realizowała w roku ubiegłym.

Dziękuje wszystkim, którzy  przyczynili się do tego sukcesu, partnerom, którzy wsparli nasze działania podczas realizacji projektu .

Warto nadmienić, że z terenu naszej gminy w ubiegłym roku prócz artystycznej grupy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach jeszcze dwie grupy nieformalne realizowały projekty z DLVIII . Grupa „ DANCERS” z Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach  oraz grupa z Klubu Wolontariusza działającego przy Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy .Każda inicjatywa była inna lecz wszystkie łączyło jedno, dobra zabawa i chęć działania młodych ludzi, których różni wiek, a łączy wspólny cel, którym jest działanie na rzecz  lokalnej społeczności  po przez realizacje inicjatywy młodzieżowych .

Pracę konkursową pt. „The lens in the Fire” mogą państwo zobaczyć na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=x1P2iUfmE8U

Autor: Karol Malinowski