Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

25lut2015

RUSZA KONKURS "SENIORZY W AKCJI" - INKUBATOR + DOTACJE


Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić?
Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?
Zgłoś pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.
 

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają VIII edycję ogólnopolskiego konkursu „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35 roku życia), które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować go przy wsparciu ekspertów. Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów. Szukamy osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej. Stawiamy na działania przyczyniające się do wypracowania trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym. Chcemy wspierać przedsięwzięcia, które wnoszą nową jakość do działań angażujących osoby starsze w danej społeczności i mają potencjał do wypracowania skalowalnych rozwiązań i modeli działania w pracy z osobami starszymi.

Więcej:

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl

Regulamin oraz formularz listu intencyjnego dostępny na stronie programu http://www.seniorzywakcji.pl/?a=573

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” tel.: (22) 396 55 16 lub 19, od pn-pt  w godzinach od 10.00 do 15.00

e-mail: listy@seniorzywakcji.pl

Seniorzy w akcji, bo świat zmieniają ludzie z pasją!

Zobacz spot  programu „Seniorzy w akcji”   http://vimeo.com/58903165

Zobacz filmy „Seniorzy w akcji” http://www.youtube.com/user/seniorzywakcji

W gminie Stare Juchy był już realizowany projekt z tego programu, a kolejny jest w trakcie realizacji. Pierwszy polegał na opracowaniu etiud teatralnych na podstawie opowiadań zasiedlających gminę osadników w latach 1944-1950,

a realizowany obecnie to projekt: „PGR czyli Praca, Galimatias, Rozstanie – Laudamus veteres, sed nostris utimus annis”.

Projekt objął zasięgiem miejscowości popegeerowskie i powstaną: film, film animowany, etiuda teatralna i album.

W obu projektach "pierwsze skrzypce" grała Pani Krystyna Pilawska-Wiercińska, a w ostatnim jej wspólpracownicą jest Marta Słuchocka.

Więcej informacji - tutaj

Autor: Jarosław Franczuk