Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

9sie2013

Serdecznie zapraszamy na Wystawę "staroci" do Orzechowa

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo „Kokosy” serdecznie zaprasza na wystawę „staroci” do świetlicy wiejskiej w Orzechowie.

Wystawa została przygotowana przez dzieci dzięki projektowi „Pokaż co masz na strychu – wystawa staroci” współfinansowanemu przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach cyklicznych projektów „Pożyteczne wakacje”.

Dzieci przygotowały wystawę podczas 2-tygodniowych zajęć w świetlicy w okresie 8 – 20 lipca br. Zebrane wśród mieszkańców Orzechowa eksponaty zostały poddane drobnej renowacji i zorganizowano wystawę, otwartą do końca sierpnia br. Wystawa ta została pokazana także podczas Pikniku Jaćwieskiego w Starych Juchach w dniu 03.08 i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Podczas 2-tygodniowych zajęć w świetlicy dzieci nie tylko szykowały wystawę, miały także szereg innych atrakcji: uczestniczyły w wycieczce rowerowej z piknikiem, wycieczce do kina i kawiarni w Ełku, zabawach na jeziorze przy Gospodarstwie Agroturystycznym Mazurska Arkadia – pływanie żaglówką, kajakami, rowerem wodnym – wszystko pod fachowym okiem ratownika, konkursach nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego i zasad gospodarki odpadami. Ponadto zorganizowano wycieczkę na dwa cmentarze w Orzechowie stanowiące ślad historii i dziedzictwo kulturowe i historyczne wsi (rodzinny cmentarz rodzin Koyro i Gnatt oraz sąsiedni opuszczony cmentarz), które zostały nieco uporządkowane.

Gry i zabawy przy świetlicy animowała pani instruktorka z GOK, zaś dzięki współpracy z Gminną Biblioteką dzieci mogły wypożyczyć zamówione książki w ramach Biblioteki na Kółkach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację Projektu,

Mieszkańcy Orzechowa