Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

25sie2014

SEZON QUESTOWY W ORZECHOWIE JUŻ OTWARTY!

W piątek 22.08.2014 o godz.15.00 odbyło się uroczyste otwarcie sezonu questowego w Orzechowie. W imprezie wzięło udział ponad 20 osób, które rowerami pokonały trasy questów. Po przejściu questów uczestnicy imprezy mieli okazję do uczestnictwa w wielu atrakcjach przygotowanych przez państwa Małgorzatę i Arkadiusza Szymoszów w gospodarstwie agroturystycznym Mazurska Arkadia – było pieczenie kiełbasek na ognisku, skakańce na trampolinie, strzelanie z łuków oraz mecz w piłkę nożną.
Mamy nadzieję, że nasze questy zdobędą uznanie turystów szukających nie tylko miejsc na plażowanie ale też poszukujących przygód i zagadek. Warto przypomnieć, że w Orzechowie powstaje wieś tematyczna, i opracowane questy wpisują się w całościową ofertę turystyczną wsi – wyjaśnia p. Magdalena Kaczorowska-Dołowy, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo „Kokosy.

Questy zostały zrealizowany w ramach Projektu „Opracowanie produktu turystycznego i questów w Orzechowie”, zaś wieś tematyczna została opracowana w ramach projektu „Wioska tematyczna w Orzechowie. Oba projekty są wspófinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.