Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

30kwi2011

SIEDEM GRUP TANECZNYCH

RÓŻNE STYLE I CIEKAWE WYKONANIA
28 kwietnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach Stowarzyszenie “Sobótka” zorganizowało Międzynarodowy Dzień Tańca, który zawsze jest obchodzony 29 kwietnia każdego roku. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z GOK -iem w ramach realizacji projektu “ Taniec - Modlitwa duszy”. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor GOK -u Danuta Klimowicz witając wszystkich przybyłych gości i mieszkańców Starych Juch. Jako pierwsza na środku sali pojawiła się grupa tańców w kręgu pod przewodnictwem instruktora Pani Doroty Krawczyk. Zaraz po wystąpieniu doświadczonych tancerek wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, a przygotowały ich Pani Beata Gruszka oraz Pani Dorota Krawczyk. Ich przepiękne stroje i niesamowity urok sprawiły, że cała sala biła gromkie brawa. Przyszła kolej na gości. Grupę z Wydmin przygotowała instruktorka Pani Joanna Koleśnik. Części akrobatyczne wywołały niesamowity aplauz na widowni. Dziewczyny pokazały, że jednak da się zrobić rower z ludzi. Klub z 15 Batalionu Saperów z Orzysza przedstawił nam 3 grupy taneczne. Pierwsza to “ALLEGRETTO” grupa, którą prowadzi choreograf, instruktor Pani Ewa Gumkowska, druga ćwiczy z licealistą Arkadiuszem Krzyżanowskim. Obie grupy zaprezentowały SHOW DANCE, czyli taniec uliczny tak zwany SEA WALK. Trzecia młodsza grupa o nazwie “Bąble” prowadzona jest również przez Panią Ewę i ich wokalistka Monika Zawadzka zaśpiewała dwie pioseki. Jej prześliczny głos, mimo kłopotów z nagłośnieniem brzmiał bardzo pięknie i wzbudzał podziw widowni. Publiczność była wspaniała. Każdy występ był “obsypany” wielkimi brawami. Jako ostatni wystąpili gospodarze Nieformalna grupa “ Cheerllederki”, która zmieniała nazwę na “Dancers”. Do pokazu przygotowała ich instruktorka Patrycja Dąbrowska.
Międzynarodowy Dzień Tańca był okazją do kolejnego spotkania z grupami tanecznymi, co pozwoliło umocnić nawiązaną współpracę. Bardzo dziękujemy wszystkim grupom tanecznym za przyjazd do Starych Juchach. Wymiana doświadczeń jest dla nas cenną lekcją.

Projekt pt. “ Taniec- Modlitwa duszy” realizowany przez Towarzystwo Edukacyjno - Kulturalne “Sobótka” w ramach działania z grantu Powiatu Ełckiego na podstawie przyjęcia “Programu Współpracy samorządu powiatowego w Ełku z sektorem pozarządowym w zakresie działalności pożytku publicznego w roku 2011r.” Projekt został złożony jako priorytetowe działanie - wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży- zadania Oświata i wychowanie w terminie od 24.02.2011r. do 29.04.2011r

Autor: Marta Słuchocka