Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

5lip2016

SONDA W SPRAWIE REWITALIZACJI SKWERU PRZY PLACU 500-LECIA 4

Wójt Gminy Ewa Jurkowska-Kawałko wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Gminy Stare Juchy kieruje do mieszkańców gminy pytanie w sprawie rewitalizacji centralnego placu w Starych Juchach – Placu 500-lecia.  

PROPOZYCJA NR 1

Propozycja nr 1 przewiduje wykonanie nawierzchni na placu w centrum miejscowości Starych Juchach z betonu architektonicznego o podwyższonej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Beton może być  w dwóch kolorach szarości: ciemnym i jasnym lub szarym i czerwonym.

Propozycja nr 1 będzie wymagał przeniesienia istniejącego obelisku poza skwer aby udrożnić planowany ciąg pieszy. Po dwóch stronach ciągu pieszego oraz przy przystanku autobusowym,  znajdować się będą ławki do odpoczynku. Przed ławkami wydzielony zostanie niewielki  teren w kształcie trójkąta wyznaczony ciemnym betonem architektonicznym, oraz zostanie dodatkowo zamontowane  wzdłuż ciemniejszego betonu, oświetlenie liniowe posadzkowe ( taśma LED).

Główny chodnik będzie posiadał z dwóch stron krótką pergolę (zacienioną obudowę alejki), wykonaną z metalowych prętów stali nierdzewnej, na których będą mogły utrzymywać się rośliny pnące.

Cały plac zostanie doświetlony  dodatkowymi lampami .

Z centralnego miejsca parku możliwy będzie widok na kościół lub na budynek Urzędu Gminy wzdłuż tzw. osi widokowej.

Do wydzielenia terenu placu, stykającego się bezpośrednio z jezdnią, zostanie użyte  ogrodzenie wykonane ze stali nierdzewnej w kolorze ciemny grafit. Do wariantu nr 1 proponowane są dwa ogrodzenia różniące się wypełnieniem przestrzeni między słupkami (patrz wersja ogrodzenia oznaczona na rysunku nr 2 i 4)

PROPOZYCJA NR 2

Propozycja nr 2 przewiduje wykonanie nawierzchni na placu w centrum miejscowości Starych Juchach z betonu architektonicznego o podwyższonej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. W samym centrum placu zlokalizowany będzie istniejący obelisk. Wokół obelisku zostanie wykonany okrągły, niewielki plac z utwardzonej nawierzchni – betonu architektonicznego . Główna ścieżka prowadząca do obelisku posiadać będzie pergolę (zacienioną obudowę alejki ) wykonaną z metalowych prętów, na których będą mogły utrzymywać się rośliny pnące. Również pergola będzie znajdowała się wzdłuż całego pół okręgu otaczając okrąg wokół obelisku i będzie stanowiła całość z dwoma pergolami na głównej ścieżce. Jednostronne podświetlenie liniowe posadzkowe- taśmą LED. Naprzeciw zaokrąglonej pergoli zostaną zamontowane ławeczki służące do odpoczynku. Przy pergoli jak również przy zaokrąglonych ławeczkach zostaną zasadzone rabaty kwiatowe.

Przewiduje się doświetlenie dodatkowymi lampami.

Do wydzielenia terenu placu, stykającego się bezpośrednio z jezdnią zostanie użyte  ogrodzenie wykonane ze stali nierdzewnej w kolorze ciemny grafit. Do wariantu nr 2 proponowane są dwa ogrodzenia różniące się wypełnieniem przestrzeni między słupkami (patrz wersja ogrodzenia oznaczona na rysunku nr 1 i 3).

Z centralnego miejsca parku możliwy będzie widok na kościół lub na budynek Urzędu Gminy wzdłuż osi widokowej.

Wersje ogrodzenia poniżej:

 

Swoją opinię możesz wyrazić poprzez udział w sondzie na stronie www.stare-juchy.pl po lewej stronie ekranu.

Autor: Jarosław Franczuk
Pliki do pobrania
PROPOZYCJA 2.jpgPROPOZYCJA 1.jpgOgrodzenie wersja nr 3 i 4.jpgOgrodzenie wersja nr 1 i 2.jpg