Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

10wrz2010

SPORTOWE LATO W ZAWADACH EŁCKICH

Do zobaczenia za rok.....!!!
Projekt "Sportowego lata" w Zawadach Ełckich został zrealizowany z nadwyżką. Jego zakończenie - bieg przełajowy połączony z piknikiem i wspólnym grillowaniem - odbyło się w ostatni weekend sierpnia. "Sportowe lato" rozpoczęto w połowie lipca czwórmeczem piłkarskim. Wygrała drużyna "Orzeł" ze Starych Juch. Gospodarze zajęli drugie miejsce, a drużyna z Połomu i harcerzy z Warszawy odpowiednio miejsca trzecie i czwarte. Najważniejsze jednak, że licznie zgromadzeni kibice mieli dobre widowisko i prawdziwie sportową zabawę, a miejscowy stadion sportowy po raz kolejny zdał egzamin na piątkę.

Na przełomie lipca i sierpnia przeprowadzono zajęcia Letniej Szkółki Tenisowej.
W "lekcjach", prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora, stale uczestniczyło 15 młodych mieszkańców Zawad. Kort udostępnił jeden z mieszkańców wsi. Wspomniany bieg wszedł już na stałe do kalendarza letnich imprez sportowych. Może w nim uczestniczyć każdy niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania (także oczywiście letnicy wypoczywający w miejscowych gospodarstwach turystycznych i pensjonatach).
Zwycięzcami zostali: Patrycja Norr (konkurencja dziecięca - 300 m), Martyna Jakuć (dziewczęta -800 m), Hubert Mróz (chłopcy do lat 15-800 m), Bartek Mróz (od 15 do 99 lat-1600 m).
Było oczywiście "profesjonalne" podium, owacje i nagrody.
Projekt został zrealizowany staraniem Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Zawad Ełckich MUKSZTY, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ełku.

A nadwyżka. . . Latem, w sąsiedztwie stadionu, zostało uruchomione boisko do piłki plażowej. Chętnych do siatkówki na piaszczystej nawierzchni nie brakowało. Próby wypadły pomyślnie !!! Jest to dobry prognostyk gdyż jeszcze w tym roku planuje się budowę takiego obiektu bezpośrednio przy wiejskiej plaży.

Zarząd Stowarzyszenia "Mukszty"

Autor: Anna Balandowska