Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

5sie2009

SPORTOWE LATO W ZAWADACH EŁCKICH JUŻ NA STARCIE

I etap sportowego lata w Zawadach Ełckich już za nami. 1 sierpnia 2009 r. rozpoczął się cykl imprez sportowych, które będą reaalizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem projektu, na który pieniądze przyznał UG Stare Juchy.
Najważniejszym elementem sobotniej imprezy były rozgrywki piłkarskie. Startowały drużyny z Zawad Ełckich, "Orła" Stare Juchy, zawodnicy z Malinówki i drużyna kobieca z Mazuchówki. Niewątpliwą atrakcją był mecz towarzyski drużyny kobiecej z Mazuchówki z miejscowymi Old Boyami. Rozegrano mecz towarzyski i... mozemy być dumni ze " starszych panów " z Zawad Ełckich. Brawo dla bramkarza Kazika !

Natomiast zwycięzcą w turnieju piłkarskim był jak zwykle "Orzeł" Stare Juchy.Kolejne miejsca zajęła drużyna z Zawad Ełckich i Malinówki. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Wszystkie rozgrywki profesjonalnie sędziował pan Adam Lewicki.

Zapowiedź loterii fantowej okazała się dużym sukcesem finansowym, a także radością kupujących losy.Fanty na loterii były bardzo atrakcyjne. Zostały również rozlosowane główne nagrody.Rower wylosowała Anna Bryzwicz z Ełku, a serwis obiadowy Janina Andruszkiewicz. Szczęśliwym posiadaczem obrazu martwej natury okazała się zostać pani wójt Ewa Jurkowska-Kawałko. Serdecznie gratulujemy !

Festynowi towarzyszyło wiele atrakcji: plac zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne, stoisko rzeźbiarskie i Orkiestra Strażacka z Ełku, która nadała klimat muzyczny imprezie.Największą niewątpliwie atrakcją były gry i zabawy dla dzieci i dla rodzin, które prowadzone były przez panią Ewę Gumińską i panią Martę Słuchocką. Profesjonalizm i zaangażowanie pani Ewy Gumińskiej zawsze podnosi prestiż i i atrakcyjność każdej imprezy, która odbywała się w Zawadach Ełckich.

Na zakończenie sportowych zmagań odbyła się zabawa taneczna przy zespole "Skalar" ze Starych Juch.

Kolejny etap "Sportowego Lata" w Zawadzch Ełckich, to spływ kajakowy, który odbędzie się 10. 08.2009 r. na trasie Wronki- Sajzy.Zarezerwowanych jest 15 kajaków. Uczestnikami tego spływu będą członkowie stowarzyszenia "Mukszty". Na zakończenie spływu kajakowego przewidziane jest ognisko integracyjne.

Podziękowania: Pani prezes stowarzyszenia "Mukszty" i organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom naszej imprezy: Państwu Bożenie i Sławomirowi Sosnowskm, Państwu Eljaszuk i piekarni Scorpio, Pani Wandzie Hanusko, hurtowni " Iwa ", drukarni " Anigraf ", Państwu Zalewskim z Gąsek oraz wszystkim, ktorzy wsparli nas swoją pomocą. Szczególne podziękowania składamy Pani Ewie Gumińskiej i Pani Marcie Słuchockiej za prowadzenie konkursów.

Również ogromne podziekowania dla OSP Stare Juchy, za pomoc przy organizacji imprezy.

Najważniejsze podziękowanie kierujemy do UG za przyznanie na ten cel kwoty 5 000 zł z funduszu gminnego przeznaczonego na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Serdecznie dziękujemy !

Autor: Danuta Klimowicz