Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

19lip2012

"SPORTOWE LATO" - wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GMINY STARE JUCHY
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy pozyskało kolejne już w tym roku środki w ramach Grantów Powiatu Ełckiego 2012, tym razem na realizację projektu pt. “SPORTOWE LATO”. Instytucją współfinansującą założenia projektu jest również Gmina Stare Juchy. Natomiast partnerem podjętych działań jest Gminny Ośrodek Kultury. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 do 31 sierpnia 2012r. i ma na celu promocję sportu, zabaw sportowych w gronie rodzinnym, jak również popularyzację rekreacji rodzinnej na świeżym powietrzu.

W ramach projektu przewidziane są następujące spotkania:

1. 4 spotkania dla dzieci w wieku 3-6 lat - sportowa zabawa, wspólna i preferowana z rodzicami lub innymi członkami rodziny. W czasie zajęć dzieci będą mogły korzystać z trampoliny i innych zabawek zakupionych w ramach dofinansowania.
2. 4 spotkania dla dzieci starszych - sportowa zabawa na świeżym powietrzu.
3. 4 spotkania dla rodzin przygotowujących się do turnieju tenisa stołowego.
Informacje o datach i godzinach powyższych zajęć umieszczone będą 30 lipca na stronie internetowej www.stare-juchy.pl.

Projekt zakończy “Piknik Rodzinny”, który odbędzie się 25 sierpnia 2012r. Będzie to impreza plenerowa dostępna dla wszystkich mieszkańców naszej Gminy. W trakcie pikniku uczestnicy obejrzą spektakl pt.: ”Złota rybka” w wykonaniu grupy teatralnej NARWAL, a tuż po nim dwóch zaprzyjaźnionych Klaunów przeprowadzi gry i zabawy pt.: “Gerwazy i Protazy podbijają Świat”. Na uczestników konkursów i zabaw czekają atrakcyjne nagrody. Piknik zakończy się wspólnym ogniskiem i spektaklem fire show w wykonaniu grupy JAMA.

Wszystkich gorąco zachęcamy do aktywnego korzystania z zaproponowanej oferty!!!!!

Autor: Beata Klaus-Gramacka