Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

12gru2011

SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE W CAŁEJ GMINIE

Do wszystkich dzieci z gminy dotarł Mikołaj dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Stare Juchy
Wzorem lat ubiegłych organizatorem spotkań mikołajkowych w całej gminie było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Paczki dla dzieci zostały zakupione z konta 1% odpisów podatkowych stowarzyszenia, natomiast przedstawienia pt. “Zimowa Przygoda” sfinansowane zostało w ramach dotacji Konkursu Ofert na wsparcie zadań publicznych dla Gminy Stare Juchy z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i sztuki.

Ponadto sponsorami byli również Wójt Gminy Stare Juchy Pani Ewa Jurkowska- Kawałko, Dyrektor BOŚ Pani Iwona Synowiec-Błaszczyk, Stowarzyszenie MUKSZTY, Pan Marek Jamróz (hurtownia słodyczy w Ełku), Pani Joanna Szymańska, Pan Grzegorz Kulaszewicz firma Zebulon Studio w Ełku oraz Pani Wanda Hanusko.

Ze względu na obszar, jakim była cała gmina organizacja spotkań rozłożona została na kilka dni.

6 grudnia w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach Mikołaj obdarował wszystkich uczniów cukierkami.

7 grudnia Mikołaj odwiedził maluchy, które nie chodzą jeszcze do szkoły w Grabniku Osadzie. Dziękujemy za gościnę i pomoc Państwu Wioletcie i Wojciechowi Pigiel.

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Skomacku Wielkim odbyło się przedstawienie pt. “Zimowa Przygoda” w wykonaniu grupy teatralnej MAGIK z Białegostoku, gościem honorowym oczywiście był Mikołaj z workiem pełnym słodkości. Dziękujemy bardzo Dyrektorowi szkoły Panu Ryszardowi Kubryniowi oraz Pani Monice Cybulskiej za współprace i pomoc w organizacji.

9 grudnia przedstawienie obejrzały także dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, klasy 0-III, przedszkolaki jak również maluszki, które nie chodzą jeszcze do szkoły. Teatrzyk miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie gości przywitały Dyrektor GOK Pani Marta Słuchocka oraz Prezes Stowarzyszenia Pani Beata Sawko. Sepektakl “Zimowa przygoda” bardzo podobał się dzieciom, które chętnie odpowiadały na pytania aktorów. Przed rozdaniem prezentów Mikołaj wysłuchał wesołych piosenek i wierszy zarówno w wykonaniu uczniów jak i pań wychowawczyń. Tańczące i śpiewające niespodzianki na Mikołaja czekały również w przedszkolu, gdzie Mikołaj przybył ze swym pełnym workiem.

10 grudnia był dniem bardzo pracowitym dla Mikołaja, bowiem odwiedził świetlice wiejskie w Starym Krzywym, Orzechowie, Gorłówku, Szczecinowie oraz gościł u Państwa Lidii i Andrzeja Rejratów w Jeziorowskich.

Praktycznie w każdym z tych punktów dzieci mogły obejrzeć teatrzyk i pobawić się z zespołem teatralnym MAGIK. Do świetlic przyjeżdżały również dzieci wraz z rodzicami zaproszone z sąsiednich wsi.

Tego dnia wesoło było również w Rogaliku, w miejscowości tej spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Joanna Szymańska. Mikołaj nie był jedynym atrakcyjnym gościem, gdyż pokaz jaki przygotował Pan Andrzej Rejrat wzbudził wiele emocji. Wszystkie dzieci otrzymały paczki jak i nagrody za udział w przygotowanych konkursach. Całe spotkanie odbyło się przy ognisku i w wesołej atmosferze. W drodze powrotnej Mikołaj nie zapomniał zajrzeć do dzieci w Rogalach.

Chcielibyśmy bardzo podziękować rodzicom, sołtysom i radnym zaangażowanym w organizację tych wszystkich Mikołajowych spotkań - bez Was nie byłoby tak pięknie, wesoło, uroczyście, bogato na stołach.

Ta nasza wspólna Mikołajowa impreza to nie tylko podtrzymywanie wieloletnich tradycji. Z jednej strony jest to zaspokojenie oczekiwań i marzeń dziecięcych, a z drugiej wzmocnienie więzi międzyludzkich. To też okazja do spotkań mieszkańców, wzmacniania więzi rodzinnych, sąsiedzkich, wielopokoleniowych. Jak zauważyliśmy - z każdym rokiem coraz więcej osób i organizacji włącza się w organizowanie tych imprez w każdym subregionie gminy. Będziemy się spotykać co roku. A może częściej, przy innych projektach?

Nieoceniona jak zwykle okazała się pomoc wolontariuszy działających przy bibliotece gminnej, którzy sprawnie wspomogli ciężką pracę Mikołaja; byli to:

Agnieszka Bogdanowicz, Ewelina Pajewska, Natalia Lisowska, Dawid Łoniewski, Wiktoria Słuchocka, Brygida Stempińska, Monika Zajkowska, Jerzy Pohlmann, Dominik Drażba, Marcin Stempiński.

Bardzo im dziękujemy za czynne włączenie się do organizacji imprezy.

Filmik ze spotkania można obejrzeć tutaj: http://youtu.be/fckax2X891Q

Autor: Beata Klaus-Gramacka, Elżbieta