Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

15lut2018

SPOTKANIE AUTORSKIE

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie 16 lutego 2018r. o godz. 13.oo w Bibiotece-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, którego gościem będzie Marcin Florczyk.
Marcin Florczyk – urodził się i wychowywał w Ełku. Od ponad dziesięciu lat mieszka za granicą, a przeżycia z tego okresu zrodziły pomysł do napisania opowiadań o życiu na emigracji. „Zdechlandia” to debiut literacki autora, której oficjalna premiera miała miejsce na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, gdzie spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Obecnie trwają starania o przetłumaczenie książki na język islandzki, a sam autor pracuje nad kolejną powieścią, która być może ukaże się jeszcze w tym roku.

Pomysł do napisania tej książki zrodził się w wyniku przemyśleń i obserwacji życia na emigracji. Przedstawia inne oblicze życia i perypetii naszych rodaków na obczyźnie, niż te, które znaliśmy do tej pory z przekoloryzowanych opowieści i miejskich legend, a które funkcjonują wśród rodaków w kraju. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, co tak naprawdę kryje się za pozornym sukcesem, jakie wyrzeczenia i koszty ponoszą osoby zmuszone do wyjazdu za granicę.
Źródło http://biblioteka.elk.pl/aktualność/zdechlandia

Autor: Adrian Cybulski