Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

19wrz2013

SPOTKANIE EWALUACYJNE NA ZAKOŃCZENIE PROJEKTÓW Z DZIAŁAJ LOKALNIE VIII

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA, SPEKTAKLE,  WSPÓLNE OGNISKO 

Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach oraz Nieformalna Grupa „JAMA” działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach serdecznie zapraszają na OBIEKTYW W OGNIU / ZAŚLUBINY JAĆWIESKIE , które odbędą się dnia 19.10.2013 r. od godziny 16.00 na plaży gminnej w Starych Juchach  .

W programie :

·         Przywitanie gości,

·         Otwarcie wystawy fotograficznej „Obiektyw w ogniu” ,

·         Prezentacje multimedialne „ Projektowo to i owo”,

·         Spektakl „ Zaślubiny Jaćwieskie”

·         Ognisko oraz Teatr ognia grupy „ JAMA ”

Połączenie dwóch projektów realizowanych w ramach programu Działaj Lokalnie VIII , przez dwie różne grupy o oddzielnej tematyce, będzie ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczestników jak i przybyłych gości .

„ The lens in the fire” – projekt realizowany przez Nieformalną  Grupę Juchowska Aktywną Młodzież  Alternatywną  - głównym  celem projektu jest ukazanie zarówno pasji juchowskiej grupy jak i  krajobrazu Gminy Stare Juchy w jednym zdjęciu . Wystawa fotograficzna będzie zwieńczeniem pracy młodzieży, która  chętnie angażuje się w akcje na tle kulturowym.

„ Zaślubiny Jaćwieskie ” – projekt realizowany przez Nieformalną Grupę „ Dancers” - Celem głównym projektu jest integracja młodzieżowej grupy i stworzenie inscenizacji historycznej. Czy się udało ?? Dokładnie tak . Grupa już dwa razy podczas realizacji projektu wystawiła spektakl „ Zaślubiny Jaćwieskie ”, a wszystko jeszcze przed nimi .

Obydwa projekty zostały dofinansowane przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych “STOPA” we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności Sfinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie VIII” oraz Samorządów: Województwa Warmińsko - Mazurskiego , Powiatu Ełckiego , Gminy Stare Juchy

Autor: Karol Malinowski