Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

29paz2014

SPOTKANIE INTEGRACYJNE - INTEGRACJA PO PRZEZ TANIEC

Fot. Adrian Milewski

 

 

W ramach realizacji zadania "Projektowo to i owo" część II "Czas inicjatyw w Gminie Stare Juchy odbyło się spotkanie -integracja poprzez taniec z osobami niepełnosprawnymi. W ramach współpracy z Zespołem Szkół Samorządowych w Starych Juchach na spotkanie przybyła klasa IV Szkoły Podstawowej oraz klasa VI Gimnazjum w Starych Juchach. Gośćmi specjalnymi była grupa z Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowej Wsi Ełckiej. Pani Dyrektor Agnieszka Mazurkiewicz wsparła nasze działania i pomogła zorganizować grupę oraz opiekunów, którzy chętnie do nas przyjechali.  Pani Elżbieta Żebrowska - nauczyciel ZSS razem z uczniami oraz księdzem wikariuszem Wojciechem Szypulewskim włączyli się do wspólnej zabawy i prac plastycznych.

 Spotkanie poprowadziły pomysłodawczynie Pani Dorota Krawczyk oraz Pani Beata Gruszka. Młodzież uczestnicząca w warsztatach tanecznych " Taneczny krąg" przygotowała kilka pokazowych układów tanecznych oraz kilka wspólnych zabaw. Pan Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach Adam Lewicki życzył uczestnikom wspaniałej zabawy oraz udanego spotkania. Trochę się poprzebieraliśmy i wspólnie zagościliśmy na parkiecie. Nasi goście wyjechali z własnoręcznie wykonanym upominkiem -bransoletki  z koralików, a młodzież z "tanecznego kręgu" otrzymała słodki upominek od naszych gości za co bardzo dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Dyrekcji Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowej Wsi Ełckiej oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach za współpracę

Dofinansowano ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” na zadanie pt: „Projektowo To I Owo” część II. „Czas inicjatyw w Gminie Stare Juchy”.

Autor: Marta Słuchocka