Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

7gru2007

SPOTKANIE W SPRAWIE GWIAZDY MAZURSKIEJ

Na zaproszenie Wójt Gminy Ewy Jurkowskiej-Kawałko spotkali się dzisiaj przedstawiciele gmin w sprawie organizacji Maratonu Kolarskiego Gwiazda Mazurska
Na zaproszenie Wójt Gminy w GOK-u w Starych Juchach spotkali się przedstawiciele gmin w sprawie organizacji nowej edycji maratonu kolarskiergo Gwiazda Mazurska w roku 2008.

Wójt Gminy zorganizowała spotkanie, gdyż Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych na dofinansowanie imprez, które mają się odbywać na obszarze województwa i mają znaczenie regionalne. Taką imprezą jest niewątpliwie maraton kolarski.

W spotkaniu brał udział oczywiście główny organizator maratonu Cezary Zamana. Ustalono, że wniosek wraz z deklaracjami gmin o dofinasowaniu imprezy z budżetów złoży Stowarzyszenie Rowerowe ZIELONY SZLAK, którego prezesm jest C. Zamana.

W spotkaniu wziął udział również Prezes Krajowej Agencji Informacyjnej "INFO" p. Mirosław Hiszpański. Przedstawił on ofertę współpracy gminom w zakresie pomocy w pisaniu projektów do funduszy pomocowych oraz w przygotowaniu przetargów.

Autor: Jarosław Franczuk