Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

25lut2013

SPOTKANIE AUTORSKIE

Pani Helena Brodowska autorka ksiązki "Uroki Mazur"

W niedzielę 24.02.2013r. o godz. 12.30 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach, odbyło się  spotkanie autorskie pisarki Pani Heleny Brodowskiej. Była to promocja  trzeciej książki pt:. „Uroki Mazur”. Pani Dyrektor GOK-u Marta Słuchocka powitała wszystkich gości przybyłych na spotkanie. Młodzież z grupy „Aktywni Kulturalnie”  oraz uczniowie  ZSS w Starych Juchach bardzo chętnie włączyli się do zaprezentowania twórczości Pani Heleny . Wójt Gminy Stare Juchy Pani Ewa Jurkowska -Kawałko podziękowała Pani Helenie za promowanie Mazur i Gminy Stare Juchy przekazując ciepłe i miłe słowa uznania jej twórczości. Prezes Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku Pan dr Alfons Bobowik, recenzent książek: "Prosto z serca", "Katyń", "Uroki Mazur"odczytał, krótki życiorys autorki wspominając jej „pierwsze kroki” jako poetki. Prezes Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ełku Pan Tadeusz Zaręba przekazał wyrazy swojego podziwu dla tak utalentowanej seniorki, która nie tylko pisze, ale śpiewa i maluje. Pani Helena przez swoje prace, stara się nam przekazać piękno świata w trzech odsłonach. Dużo przyjemności autorce sprawia śpiew, poezja i malarstwo. Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach Pan Adam Lewicki powiedział, że słuchając wierszy Pani Helenki w myślach odnajduje wiele miłych wspomnień. Sama poetka mówi, że pisze o tym co było, jest i jakie może będzie. „Katyń” - to  druga książka  Pani H. Brodowskiej poświęcona  została katastrofie Smoleńskiej. Nie tylko piękno może być opisane, o nieszczęściach też można rozmawiać poezją. Czasami  poetka pisze wiersze na prośby przyjaciół, o ich życiu, na różne okoliczność np. Komunia. Pani Teresa Łubowicz wspomniała jej pierwszą książkę „Prosto z serca”, z której odczytała piękny wiersz. Zespół „Mazury” na czele z maestro Panem Danielem Szejdą pogratulowali Pani H. Brodowskiej energii, zapału i umiejętności twórczych.  Pani Alicji Okołowicz, złożyła autorce gratulacje w formie wierszyka - rymowanki, ukazując Panią Helenkę jako "żywioł".

"Setki wierszy napisała,

Trzy tomiki Nam wydała

Sto pomysłów w głowie miewa

To jest żywioł nie kobieta"

  Na przemian ze śpiewem Zespół „Mazury” recytował  wiersze z książki pt. „Uroki Mazur”.  Podczas prezentacji przygotowanej przez Panią Iwonę Malinowską można było zauważyć, że Pani Helena najwięcej swojego czasu poświęca Zespołowi  „Mazury” i to dla niego zaczęła pisać, tworzyć. Zespół Mazury jest dla niej wsparciem i dlatego wydaną obecnie książkę zadedykowała właśnie temu zespołowi.  Autorka każdemu osobiście podpisuję każdą książkę z dedykacją indywidualną. Podczas tej uroczystości wręczano, kwiaty, dyplomy i recytowano piękne wiersze. Można było podziwiać wystawę malarstwa Pani Heleny Brodowskiej. Dowiedzieliśmy się , że artystka, poetka i śpiewaczka spełniła już swoje trzy marzenia, ale ukryte ma jeszcze jedno i być może pojawi się na naszej scenie pokazując swój czwarty talent.

Poczęstunek podczas tej uroczystości został ufundowany przez Panią Helenę Brodowską. Zespół „Mazury” przygotował domowe wypieki, a grupa „Aktywni Kulturalnie” upiekła ciasteczka.

Dziękujemy również  Pani Dorocie Subota za pomoc w organizacji.

Serdecznie dziękujemy i życzymy Pani H. Brodowskiej, aby wena twórcza jej nie opuszczała i ten czwarty talent niech również zostanie pokazany światu.

Autor: Marta Słuchocka