Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

18lip2012

Sprawozdania ze spotkania integracyjnego „Cztery żywioły”

W ramach realizacja programu autorskiego “Tacy sami” w dniu 22.06.2012 r. przeprowadzone zostało spotkanie integracyjne uczniów klas “0”- III naszej szkoły z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Ełku. Było to dziesiąta z kolei tego rodzaju impreza zorganizowana z udziałem obu szkół.

Nadrzędnym celem wszystkich dotychczasowych spotkań jest szeroko rozumiana integracja oparta na akceptacji i zrozumieniu.

Tegoroczne spotkanie miało formę happeningu, którego tematyka ukierunkowana była na wspólne dla obu szkół wartości związane z ochroną środowiska.

Jak się okazało wszystkim nieobca jest ta tematyka stąd spore zaangażowanie i chęć udziału w zaplanowanych działaniach na rzecz środowiska naturalnego. Był to czynnik motywujący do wspólnego kreatywnego działania

Impreza składała się z części artystycznej - spektaklu pt. “Cztery żywioły”, którego zadaniem było przemówienie barwą i formą do wyobraźni widza i uzmysłowienie jak piękne, życiodajne a jednocześnie destrukcyjne są żywioły (ziemia, ogień, powietrze, woda) i jak mocno uzależniony jest od niego człowiek.

Druga część odbyła się pod wieżą widokową, gdzie wszystkie dzieci zjednoczyły się w działaniu tworząc dwudziestometrową tęczę, symbolizującą skupienie żywiołów ziemi.

Właściwie dobrana płaszczyzna wspólnego działania stała się podstawą do pełnego zintegrowania się uczniów obu szkół.

Część mniej oficjalna spotkania wiązała się ze wspólnym grillowaniu w malowniczej scenerii wieży widokowej, którą zachwycali się przybyli goście.

Dzieci mogły podziwiać umiejętności paralotniarza, który fotografował ich “z lotu ptaka”.

Na zakończenie zasadzone zostały drzewka przez każdą z uczestniczących klas. W ten sposób utworzona została ścieżka dydaktyczna, którą dzieci będą oglądać podczas spacerów. Pozwoli im to uzmysłowić jak długo rośnie drzewo. Będzie więc to niewątpliwie jeszcze jedna forma budowania postawy proekologicznej u uczniów obu szkół. W sadzeniu drzew czynnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli dyrektorzy obu szkół oraz Pani Wójt.

W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób.

Sponsorzy imprezy:

Nadleśnictwo Ełk

Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych

Stanisław Eliaszuk - piekarnia “Scorpio”

Elżbieta Kwiatkowska sklep “Kwiatek”

Współudział - Gminnego Ośrodka Kultury

Organizator:

Beata Gruszka

Autor: Anna Balandowska