Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

30lip2018

STARE JUCHY BŁYSZCZĄ Z GWIAZDĄ PÓŁNOCY

Już 15 sierpnia dołączymy do najbardziej wakacyjnej etapówki MTB organizowanej w Polsce. Tego dnia w naszej gminie zamelduje się peleton zawodników z całego kraju, uczestniczących w Gwieździe Północy, sportowej imprezie organizowanej przez nas wspólnie z Cezarym Zamaną, kolarskim mistrzem Polski i triumfatorem Tour de Pologne.

Będzie to znakomita okazja, by dołączyć się do grupy rowerowych miłośników i samemu zakosztować sportowej rywalizacji na trasach przygotowanych przez Cezarego Zamanę. Gwiazda Północy jest czterodniową etapówką o zróżnicowanym poziomie trudności, dopasowanym do możliwości starszych i młodszych kolarzy, pań i panów, zaprawionych zawodników, jak i tych dopiero zaczynających jazdę na rowerze. Gwiazda Północy zaczyna się 12 sierpnia w Ełku, rodzinnym mieście Cezarego Zamany, by następnie przenieść się do Prostek i Sypitek. Finałowy, czwarty etap zostanie rozegrany właśnie na terenie naszej gminy. Będzie to nasz debiut w tym kolarskim wydarzeniu, od lat cieszącym się wielką popularnością wśród amatorów jazdy MTB.

Rowerowe miasteczko, start oraz meta będą zlokalizowane na plaża nad Jeziorem Jędzelewo przy ul. Sportowej w Starych Juchach. To stamtąd zawodnicy wystartują na wybrany przez siebie dystans. Młodociani kolarze w wieku 7-13 lat ruszą na Hobby (8 km). Paniom oraz seniorom rekomendujemy przyjazny dystans Fit (36 km). A ci kolarze, którzy jeżdżą w miarę regularnie i mają w sobie dość siły i chęci, by stawić czoła niełatwym podjazdom, uporać się z szybkimi zjazdami oraz utrzymać tempo rywali, powinni wybrać dystans ½ Pro lub Pro. To najbardziej urozmaicone warianty tras, które na długo pozostaną w pamięci przemierzającym je zawodniczkom i zawodnikom.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – dla dzieci w wieku do 6. roku życia przyszykowaliśmy Gwiazdkę Północy. To darmowe zawody na bezpiecznym torze wytyczonym w miasteczku rowerowym. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszej trójki dziewczynek i chłopców z każdej kategorii wiekowej mamy atrakcyjne nagrody. Uwaga – prosimy o zapewnienie kasków dla małych zawodników.

Oprócz sprawnego roweru i zapału, nie trzeba wiele, by wystartować w Gwieździe Północy. Trzeba tylko wejść na stronę www.gwiazda.zamanagroup.pl i postępować zgodnie z zamieszczonymi tam instrukcjami. Koszt uczestnictwa w Gwieździe Północy to 350 zł. Zawodnik otrzymuje również pamiątkowy medal po ukończeniu całej etapówki. Wystartować można także tylko w Starych Juchach na dystansie Fit lub ½ Pro – koszt takiego maratonu to 80 zł. Cena startu młodzieży na dystansie Hobby to 30 zł.

Zadanie Gwiazda Północy jest współfinansowane z budżety Gminy Stare Juchy.

Program zawodów – Stare Juchy, 15 sierpnia

9.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.20 - start dystansu Hobby
11.30 - start dystansów Fit, 1/2Pro
13.30 - dekoracja IV etapu Gwiazdy Północy
15:30 - dekoracja generalna Gwiazdy Południa 2018 (Camping MOSiR EŁK, ul. Parkowa 9)

Autor: Zamana Group