Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Projekty UE

28mar2011

STARE JUCHY MAJĄ WRESZCIE HALĘ WIDOWISKOWO-SPORTOWĄ

W piątek, 25 marca br. oddano do użytku halę widowiskowo-sportową przy Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach
Zgodnie z haromonogramem zakończono budowę, a następnie oddano do użytku halę widowiskowo-sportową przy Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach.
W uroczystości uczestniczyli:
Marek Konopka - Senator RP

Waldemar Buszan - zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego

Maria Bąkowska- przedstawicielka wojewody Mazurskiego

Tomasz Osewski - dyrektor biura Andrzeja Orzechowskiego Posła RP

Krzysztof Piłat- Starosta ełcki

Tomasz Andrukiewicz- Prezydent Ełku

Bożena Dądkowska - Wizytator Delegatury KO w Ełku

Wójtowie Gmin: Kalinowo - Andrzej Bezdziecki i Wydmin Radosław Król

W uroczystościach uczestniczyli zaprzyjaźnieni z gminą Rosjanie z obwodu Kaliningradzkiego: Iwan Iwanowicz Kawun - starosta Gwardiejska oraz Wladimir Aleksandrowicz - wójt Ozierek wraz z osobami towarzyszącymi.

Przybyli radni obecnej i poprzedniej kadencji oraz wielu mieszkańców Gminy oraz emerytowanych nauczycieli.
Oczywiście uczestniczyli w otwarciu uczniowie i nauczyciele.

Uroczystość prowadził niezastąpiony w takich momentach Dyrektor Adam Lewicki. Dyrektor przedstawił historię powstania hali oraz przywitał przybyłych gości i oddał głos Wójt Ewie Jurkowskiej-Kawałko.
Pani Wójt przybliżyła założenia projektu. Przede wszystkim przypomniała, że głównymi źródłami finansowania był Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, który wspomógł nas kwotą 1,5 mln złotych. Uzyskanie tak wysokiej dotacji było możliwe dzięki życzliwości Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i bardzo sprzyjającego naszej inwestycji Pana Waldemara Buszana. Kolejnym źródłem była dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którą dostaliśmy w ramach konkursu w priorytecie turystyka Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Wójt przedstawiła prezentację “HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA SZANSĄ NA ROZWÓJ TURYSTYKI W GMINIE STARE JUCHY”, gdyż nowa hala może znaleźć się w ofercie ośrodków wypoczynkowych. Będą mogły one organizować zielone szkoły lub obozy sportowe.
Na koniec Wójt podziękowała wszystkim, którzy naszej gminie nieśli pomoc w rozwiązywaniu problemów: Panu Senatorowi Markowi Konopce, Posłowi Andrzejowi Orzechowskiemu, Andrzejowi Zdanowskiemu byłemu radnemu wojewódzkiemu i szczególnie Panu Waldemarowi Buszanowi.
Po wystąpieniu Wójt, głos zabrali goście. Pogratulowali kolejnego sukcesu władzom Gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Pan Prezydent Tomasz Andrukiewicz przyznał się, że z zazdrością patrzy na tak wielką halę. Goście zgodnie uznali, że nasza hala jest druga pod względem wielkości w powiecie po hali sportowej na osiedlu Baranki w Ełku.

W dalszej części dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych zaprezentowały część artystyczną.
W pierwszej części przedstawiono historię igrzysk olimpijskich, konkurencji sportowych, sukcesów Polaków w olimpiadach.
W dalszej kolejności wystąpiły zespoły wokalne i taneczna. Specjalnie na uroczystość zaproszono grupę taneczną z Białegostoku oraz akrobatów z Ełku.

Koszty budowy hali widowiskowo-sportowej:
Wartość całkowita projektu: 2.645.035,68 zł
Dofinansowanie z EFRR: 827.930,84 zł
Budżet Państwa (FRKF): 1.500.000 zł
Środki własne: 317.104,68 zł - 12%!

Autor: Jarosław Franczuk