Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

16lip2013

STOWARZYSZENIE >KOKOSY< RUSZA Z KOPYTA!

Nowopowstałe Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo "Kokosy" ciągle stara się robić coś nowego, ciekawego i pozyskiwać pieniądze z zewnątrz.

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo „Kokosy” w okresie 08.07 – 19.07 realizuje projekt „Pokaż co masz na strychu - wystawa staroci” współfinansowany jest ze środków Fundacji Wspomagania Wsi. 
W ramach projektu dzieci i młodzież przygotowują w świetlicy w Orzechowie wystawę dawnych sprzętów domowego użytku, wypożyczonych od mieszkańców Orzechowa. 
Ponadto dzieci korzystają z szeregu atrakcji – dzięki gościnności Gospodarstwa Agroturystycznego Mazurska Arkadia w Orzechowie uczestnicy zajęć w dniu 09.07. pływali żaglówką prowadzoną fachową ręką przez gospodarza p. Arkadiusza Szymosza, rowerem wodnym, kajakami, a wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa - pod okiem ratownika. Cyklicznie odbywają się gry i zabawy prowadzone przez instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury, jest możliwość wypożyczania książek dzięki współpracy z Gminną Biblioteką w ramach „Biblioteki na kółkach”, odbędzie się także wyjście na lokalne cmentarze – stanowiące dziedzictwo historyczne regionu. Ponadto planowany jest wyjazd do kina i do kawiarni w Ełku, a także konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Gminnej Bibliotece Publicznej, państwu Szymosz - właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego „Mazurska Arkadia” w Orzechowie, a także państwu Tyszkom – właścielom sklepu w Orzechowie.