Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

22cze2007

STOWARZYSZENIE >MUKSZTY< WYRÓŻNIONE!!!

Stowarzyszenie mieszakńców i Przyjaciół Wsi Zawady Ełcki >Mukszty< otrzymało wyróżnienie w konkursie >Godni Naśladowania<
22 czerwca w salik konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego uroczyście został podsumowany konkurs na promowanie najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych oraz samorządu w zakresie współpracy z sektorem pozarządowym "Godni Naśladowania" Do konkursu zgłoszone zostało Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Zawady Ełckie "Mukszty". Rekomendację podpisali Wójt Gminy Ewa Jurkowska-Kawałko i Starosta Ełcki.

Przypomnijmy, że Wójt Gminy Stare Juchy, zgłaszając Stowarzyszenie do nagrody, podkreśliła rolę wiejskich organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, co przekłada się na oddolne inicjatywy, projekty, programy rozwiązujące lokalne problemy we współpracy z samorządem gminnym.

W przypadku Stowarzyszenia ,,Mukszty” do uhonorowania przedstawiona została inicjatywa ubiegłoroczna: budowa mostku i przystani kajakowej na rzece Łaźna Struga.

Dzięki przeprowadzeniu tej inicjatywy, po kilkudziesięciu latach, odtworzone zostało połączenie mostowe pomiędzy powiatami oleckim i ełckim. Integracja mieszkańców Zawad Ełckich, sponsorów i instytucji publicznych, dała konkretny efekt - mostek, który oprócz ułatwień w komunikacji dla mieszkańców Zawad Ełckich i okolicznych wsi, spowodował udrożnienie rowerowego szlaku turystycznego, a dla spływających kajakami po Łaźnej Strudze piękne miejsce na odpoczynek i spokojną przystań.

Nagrodę główną zdobyło Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Aniołowo za festyn aniołów. Wyróżnienie, jedno z dwóch zdobyło nasze Stowarzyszenie. W wystąpieniu podczas wręczania nagród Pani Danuta Klimowicz podziękowała wszyskim, którzy pomogli zrealizować inicjatywę Stowarzyszenia. Sekretarz Gminy Jarosław Franczuk przypomniał słowa Wójt Gminy z rekomnadacji, że jest dumny, że tak aktywni mieszkańcy są w Gminie Stare Juchy i życzył wszystkim, aby tacy aktywni mieszkańcy byli wszędzie.

Nagrody odebrały w imieniu Stowarzyszenia: Bożena Najgrodzka- Prezes i Danuta Klimowicz - Wiceprezes.

Serdeczne gratulacje i życznia dalszych sukcesów i pomysłów!!!

Więcej o Stowarzyszeniu na stronie: http://starejuchy.infocentrum.com.pl/pliki/mukszty.html

Autor: Jarosław Franczuk