Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

13paz2014

„STWÓR Z JEZIORA” JAKO HERB MIEJSCOWOŚCI ZAWADY EŁCKIE

W ZAWADACH EŁCKICH ODBYŁY SIĘ PIERWSZE WARSZTATY RZEŹBIARSKIE DZIĘKI KTÓRYM WIEŚ ZYSKA HERB W POSTACI RZEŹBY WIELKIEGO SUMA

Dzięki inicjatywie mieszkańca wsi Zawady Ełckie, pana Piotra Mroza w dniu 12.10.2014r. odbyły się pierwsze z trzech zaplanowanych   warsztatów rzeźbiarskich . W tym dniu teren Świetlicy Wiejskiej w Zawadach Ełckich, zmienił się w pracownie rzeźbiarską. Mieszkańcy wsi spotkali się by wspólnie pracować nad wizytówką miejscowości.

Pomysł wykonania rzeźby, która stałaby się herbem wsi, narodził się u mieszkańców podczas gdy przystąpili oni do projektu „ Wsie Tematyczne” jako „Wieś Stwora z Jeziora”. Udział projekcie „Projektowo to i owo” Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach umożliwi mieszkańcom wykonania pierwszego kroku w tym, by ich wieś stałą się Wsią Tematyczną.

Jak dodaje inicjator pomysłu Pan Piotr, powstała rzeźba zostanie umieszczona w przestrzeni publicznej plaży wiejskiej, gdzie odbywają się spotkania integracyjne mieszkańców wsi. Rzeźba „Stwora z Jeziora”  wzbogaci teren odwiedzany przez turystów, a prace włożone przez mieszkańców w powstawanie herbu  Zawad, zintegrują społeczność lokalną oraz przyczynią się do pracy na rzecz dobra wspólnego.

Kolejne warsztaty odbędą się w niedziele 19.10.2014r. przy Świetlicy Wiejskiej w Zawadach Ełckich od godziny 12.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dofinansowano ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” na zadanie pt: „Projektowo To I Owo” część II. „Czas inicjatyw w Gminie Stare Juchy”.

Autor: Karol Malinowski