Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

28cze2018

SUSZA! INFORMACJA DLA ROLNIKÓW!

PILNE !!!

W uzupełnieniu do wcześniejszych komunikatów uprzejmie informuję, że na terenie Gminy Stare Juchy nastąpiło rozszerzenie katalogu roślin objętych suszą.

Suszą rolniczą zagrożone zostały następujące gatunki roślin uprawnych:  zboża jare i zboża ozime, krzewy owocowe i drzewa owocowe, uprawy truskawek, trwałe użytki zielone (II pokos), trawy i rośliny motylkowe drobnonasienne uprawiane na gruntach ornych, rzepak i rzepik, kukurydza na ziarno i na kiszonkę oraz rośliny strączkowe - drobnonasienne i grubonasienne.

W związku z powyższym proszę o pilne składanie wniosków o szacowanie szkód.  Sprawa jest niecierpiąca zwłoki z uwagi na to, że szacowanie szkód może odbywać się tylko do czasu zbioru plonu danej uprawy.

Druki wniosków są do pobrania w Urzędzie Gminy Stare Juchy oraz wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, w zakładce Obsługa Interesanta >> Co i gdzie załatwić >> Ochrona środowiska - Ochrona przyrody -Rolnictwo >> Rolnictwo.

Ponadto szczegółowe informacje dotyczące suszy rolniczej można uzyskać się w tut. Urzędzie Gminy oraz w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.   

Autor: Agnieszka Sadowska