Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

2maj2011

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

29 KWIETNIA OBCHODY W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
Z okazji tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki w bibliotece gminnej odbył się turniej wiedzy o Polsce “Kochany Polskę”. Młodzież miała do pokonanie następujące konkurencje:
- literowanie trudnych słów,
- tajemniczy przedmiot
- przysłowia polskie,
- kalambury w kategoriach: film polski, seriale polskie, polska potrawa, sportowcy,
- słownik języka polskiego - dopasowanie wyjaśnień
Wszystkie zadania wykonano sprawnie i w miłej atmosferze. Uczestnicy w nagrodę otrzymali karnety na lody.
Tego samego dnia bibliotekę odwiedziła również grupa przemiłych maluszków z rodzicami. “Dlaczego warto czytać dzieciom?” i jak czytanie wpływa na ich rozwój odpowiedziała rodzicom Pani Dorotka Krawczyk. W czasie gdy dzieci brały udział w zajęciach plastycznych “z Kubusiem Puchatkiem” w roli głównej, rodzice obejrzeli film pt.: “Wychowanie przez czytanie”. Maluszki z zainteresowaniem wysłuchały “Kubusiowych opowieści” i z wielką energią odtańczyły “Kubusiowi taniec”. W nagrodę za pięknie wykonane prace otrzymały słodkości. Głęboko wierzymy, że jeśli maluchy zaczną przychodzić do biblioteki teraz to wyrobi się w nich dobry nawyk częstego odwiedzania biblioteki w późniejszym wieku.

Z okazji Światowego Dnia Książki w bibliotece również rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: “Okładka mojej ulubionej książki”. Niestety cieszył się on małym zainteresowaniem, ale w zamian wszystkie osoby które wzięły w nim udział zostały nagrodzone. Otrzymały książki, kolorowanki, zestawy kredek, których sponsorem była Pani Elżbieta Topolska członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy i której bardzo dziękujemy za współpracę.

Dziękujemy również dzieciom, młodzieży i rodzicom, którzy zechcieli skorzystać z oferty biblioteki!!!
.

Autor: Beata Klaus-Gramacka