Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

13kwi2011

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W STARYCH JUCHACH
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Z okazji tego święta pragniemy serdecznie zaprosić do skorzystania z oferty biblioteki gminnej.


29.04.2011r. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w turnieju pt. “Kochamy Polskę”, którego myślą przewodnią będą książki, poeci i pisarze polscy, ale nie tylko. Będzie to również przeprowadzony w "formie żartobliwej" sprawdzian z wiedzy o Polsce. (osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do biblioteki)

29.04.2011r. o godz. 17.00 zapraszamy mamy i tatusiów z dziećmi w wieku przedszkolnym na “mini wykład” i dyskusję “Dlaczego warto czytać dziecku?", którą poprowadzi pedagog i nauczyciel terapeuta Pani Dorota Krawczyk. Natomiast po krótkiej pogadance dzieci wspólnie z rodzicami wezmą udział w zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim będzie książka.

Zapraszamy również dzieci w wieku od 6 do 9 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: “okładka mojej ulubionej książki”.
Technika wykonania prac jest dowolna. Okładka powinna zawierać standardowe elementy, czyli tytuł, autor i ciekawy obrazek, inspiracje mogą być zaczerpnięte z wyobraźni.
Prace przyjmowane będą do 26 kwietnia do godz. 14.00 w bibliotece gminnej, także tego dnia komisja wyłoni laureatów. Prace będzie można oglądać w bibliotece 28 - 29 kwietnia. Przewidziane są nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Sponsorem nagród jest Pani Elżbieta Topolska członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, której bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Nagrody zwycięzcom wręczymy 29 kwietnia o 15.00 przed rozpoczęciem turnieju “Kochamy Polskę”.

Serdecznie zapraszamy!!!

Autor: Beata Klaus-Gramacka