Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

8mar2010

ŚWIĘTO KOBIET W GMINNYM OŚRODKU KULTURY

Na świecie Dzień Kobiet to już okrągła setna rocznica od momentu, kiedy Panie wywalczyły sobie to święto.W naszym GOK-u to również kolejne świętowanie. Tym razem to był piękny ukłon w stronę pań od Panów...i nie tylko.
7 marca w godzinach popołudniowych sala GOK-u zapełniła się Paniami z naszej gminy, aby miło i przyjemnie spędzić chwile im poświęcone.W części artystycznej zespół"Moderato" pod kierunkiem pani Eleonory Waraksa zaprezentował montaż słowno- muzyczny"Kobieto puchu marny, ty wietrzna istoto"... oraz przedstawienie teatralne pt. "Laleczka z saskiej porcelany". Głównym akcentem części artystycznej był występ zespołu muzycznego "SAPINIACY", czyli sąsiadów zza niedalekiej miedzy- z Kruklanek.Panowie swoim śpiewem rozbawili znakomicie całą salę.Zaśpiewać musieli również na bis...Przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Pahl złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet, "Sapiniacy" i obecni na sali panowie zaintonowali "100 Lat" i wręczyli Paniom po symbolicznym kwiatku i wzniesiono toast symboliczną lampką szampana.

W międzyczasie odbywały się pokazy kosmetyków firmy ORIFLAME, prowadzone przez panią Bożenę Romatowską i stylizacja paznokci, którą wykonywały panie:Ewa i Magdalena Choma oraz Sylwia Chalecka.Odbył się pokaz wykonywania makijażu i konkurs z nim związany. Nagrodami w konkursie były kosmetyki firmy ORIFLAME.W przerwie między kolejnymi konkursami jako przerywnik muzyczny wystąpił zespół"Wesoła Trójka".

Atrakcją imprezy były również kolejne konkursy:Kulinarny, o znanych światowych kobietach, o paniach z naszej gminy i konkurs muzyczny.Panie chętnie się zgłaszały i napewno była to fajna zabawa.

W konkursie kulinarnym udział brały Panie:

-Wioletta Poświatowska,p.

Anna Lewoń i p.Barbara Jaszczurowska.Nagrodami w tej kategorii były:glukometr, zaproszenie dla 2 osób do kawiarni "Alaska" oraz karnet na koncert z okazji Dnia Kobiet do ECK i Karnety zniżkowe na biżuterię w sklepie jubilerskim"Perfekt"w Ełku.

Konkurs o słynnych kobietach świata, odbył się z udziałem Pań:

-Bielawska Bogumiła,p.Kuczewska Barbara, p.Malinowska Irena, p. Frąszczak Teresa,p.Brzuchalska i p. Kwiatkowska Irena.Nagrodami były:Kolacja dla 2 osób w Dos Patos,2 bilety do Kina Polonia wazne do końca br.i 2 karnety na koncert z okazji Dnia Kobiet w ECK,a także karnety zniżkowe na biżuterię w w/w sklepie jubilerskim.

Wiedzą o paniach z naszej gminy wykazały się Panie:

-Agata Reszuta, p.Anna Kozikowska,p. Marta Włodkiewicz.Nagrodami w tym konkursie były:Karnet do salonu GLAMOUR,karnet na usługę w zakładzie fotograficznym "Foto- Hanka", jak również karnety zniżkowe na biżuterię w sklepie jubilerskim"Perfekt"

W konkursie "Jaka to melodia" uczestniczkami były:

-p. Ewa Gumińska, p. Barbara Kuczewska i p. Halina Kadłubowska. Nagrodami za udział w tym konkursie były:Karnet na kolację dla 4 osób i 1 godzina na kręgielni w Hotelu Rydzewski, karnet na Miuzikale do ECK i karnet na koncert kameralny.

Podczas uroczystości Dnia Kobiet odbyła się loteria, której główną nagrodą był karnet na basen w MOSiR w Ełku. Zwyciężczynią loterii została Pani Leokadia Ptak zamieszkała w Starych Juchach.

Miłymi gośćmi na obchodach Święta Kobiet byli goście z Warszawy, członkowie stowarzyszenia SO ON, prowadzący w Starych Juchach warsztaty "Dizajn z naszego podwórka".Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w naszej zabawie- cóż można jeszcze dodać? Może:Dzięki Bogu, że stworzył kobietę?

Szczególne podziękowania adresujemy do sponsorów Dnia Kobiet, bez których nie udałoby się go przygotować:

Sklep Spożywczo - Przemysłowy KWIATEK ze Starych Juch - Elżbieta Kwiatkowska

Piekarnia SCORPIO, Pani Barbara Eliaszuk ze Starych Juch

Pawilon Spożywczo - Przemysłowy, Bożena i Sławomir Sosnowscy, Stare Juchy

PHU Kwamm, Krystyna Kunda, Stare Juchy

Sklep Spożywczo - Przemysłowy "Juchowiaczek" Stare Juchy - Wanda Hanusko, Krzysztof Hanusko

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Ełku

Hotel Rydzewski, Katarzyna Rydzewska, Ełk

Oriflame, Bożena Romatowska

Ewa Choma, Magdalena Choma, Sylwia Chalecka - stylizacja paznokci

Dos Patos z Ełku

GlaMour, Ełk

Foto HANKA, Ełk

Lodziarnia "ALASKA" z Ełku

No Name, Anna Szocińska, Ełk

Jubiler "Perfekt", Ełk

Kwiaciarnia IZA, Ełk

Kwiaciarnia CENTRUM, Ełk

Kwiaciarnia Państwa Karpacz

Ełckie Centrum Kultury z Ełku

Autor: Danuta Klimowicz