Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

5lut2011

SZCZECINOWO - OSTATNIE DNI FERII

JUTRO BAL
3.o2 - 8 dzień "Zimowych spotkań" w Szczecinowie - Dzisiaj pojechaliśmy do Japonii !!! Przewodnikiem po kraju kwitnącej wiśni jest Pani Ele Topolska .Razem odwiedziliśmy : japońską szkołę i tam też uczniowie chodzą w mundurkach!!!
Szkołę Sumo - ale grubasy!!! I tak śmiesznie poubierani.
Oglądaliśmy wystawę japońskiej sztuki układania kwiatów ,która nazywa się "IKEBANA". Chłopców zainteresował najszybszy pociąg świata .Po Polsku nazywa się "pociska". Dziewczęta oczarowane zostały japońskimi "KIMONAMI" wiemy teraz, że takie :kimono- kosztuje 100.000 złotych !!!! jest uszyte z cieniutkiego jedwabiu i jest ręcznie jedwabną nitką haftowane.W południe Pan sołtys zawitał z "traktorowymi końmi " i pomkną kulig!!! .Niestety chyba ostatni w tę zimę. Mówimy Wam mili czytelnicy - SAYONARA ( co po japońsku znaczy - dowidzenia)

Inst. K.Wiercińska
Opieka rodzicielska na kuligu : pp Adasiewiczowie,Żukowscy,Sztejter,MAtusiewicz
Gościem dnia jest Pani Elżbieta Topolska - Dziękujemy!!!!

4.02. Niestety ostatni dzień "Zimowy spotkań"! dzisiaj poszły w ruch: nożyczki ,bibułki, kleje, sznurki ,balony itp. akcesoria. Robimy elementy. Dekoracji na sobotni bal .Powstały bibułkowe girlandy i czerwone serduszka które zawisły od sufitem Sali. Nadmuchane kolorowe balony dopełniły wystroju. Nasza biała sala nabrała miłego wyglądu. W kominku od poniedziałku p.Agnieszka cięgle pali , ale temperatura jak zaklęta trwa na 17 C , mamy Jedynie nadzieję gorąca atmosfera balu ją podwyższy. UF!!!! Dekoracja zakończona ,zjadamy ciepłe Parówki i idziemy do domu. JUTRO BAL!!!!

Opieka rodzicielska : A. Zukowska, M. Sztejter ,a w "alpinistkę"wspinającą się pod sufit aby zawiesić Nasze dekorację wcieliła się P. Łukaszewicz. Dziękujemy!!!!

Inst .K. Wiercińska
PS .Mieliśmy też miłych gości .Zawitali do na PP.D.T. Pawłowscy i przynieśli OGROMNE pudło Czekoladowych cukierków .Jest to prezent - zakupiony z funduszy pozostałych z SYLWESTRA
Dziękujemy i na pewno zjemy.!

- Wróblikowie mali ze świetlicy w Szczecinowie -

Autor: Krystryna Pilawska - Wiercińska