Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

24sty2013

SZCZECINOWO FERIE 2013

Zima w świetlicy w Szczecinowie . Już dwa dni za nami .Zima za oknem, tem  -17 C ,ale w naszej świetlicy ciepełko. „Wróblikowie" zaczeli  już 15  „Zimowe Spotkania”. Dzień pierwszy : na stole  ląduje  OGROMNE ! pudło klocków lego .Dostaliśmy je od „dobrego Ducha „ czyli Pani Beaty z Warszawy. Przez parę godzin segregowaliśmy je. Najpierw kolorami  a potem wielkościami. To na prawdę bardzo mozolna praca , ale o godz.14 wszystko  znalazło się na swoim miejscu, czyli w pudełkach do tego celu przeznaczonych . Tę ciężką prace przerwaliśmy tylko na drugie śniadanie . Były kanapki z wędliną i zielonym ogórkiem …….Pychota !

 

                 Dzień drugi :  Zanim przystąpiliśmy do pracy , Rozmawialiśmy o tym jak będzie wyglądała  nasza wieś za 50 lat.  I oto co byśmy chcieli aby w naszej wsi

Było: Super market z lądowiskiem dla śmigłowców. pogotowie ratunkowe , piękne wille , straż pożarna ,  basen  z ciepła wodą , sklepy , szkoła ,przedszkole a tak najbardziej to byśmy chcieli, aby w naszej wsi było  WIECEJ LUDZI !!!!!!!, którzy by mieszkali na stałe. Za nim  przystąpimy do pracy P.Agnieszka woła nas na drugie śniadanie .Dzisiaj ,Jajecznica z kiełbasą, bułki z masłem i mleczna kawa. Na deser batoniki „Princessa „od Słodkiej firmy  oraz jabłka  od radnego . Dziękujemy!!!

 No a teraz ,do roboty ! Dwie i pół godziny okazało się za mało, aby zbudować wioskę naszych marzeń. Dokończymy w środę.   !

 

                 Pozdrawiamy naszych fanów i sponsorów. Zdjęcia z naszej „pracy" w załączeniu.

 

                  PS. Jeszcze jedno , zajęcia  prowadzi p.Krysia  a przy drugich śniadaniach pomagają nasze mamy .

 

Tego dnia Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach Marta Słuchocka przywiodła wszystkim pluszowe przytulanki, które zbierało ECOP w Ełku w Akacji „I ty  możesz zostać Świętym Mikołajem”. Organizatorzy zbiórki: Kamienica Pozarządowa w Ełku. Urząd Miasta Ełku, Starostwo Powiatowe, ECK. Szkoła Artystyczna, MBP, MOSIR, zaprzyjaźnione żłobki, przedszkola, szkoły i firmy.

 

Autor: Krystyna Pilawska - Wiercińska