Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

1lut2012

SZECINOWO CIĄG DALSZY

FERIE

Dzień siódmy "Zimowych spotkań" -HU! Ha! Hu! HA! Nasza zima zła !!! w prawdzie w naszej kuchni p. Agnieszka pali bardzo ostro -to trzeba dużo samozaparcia aby wytrzymać w czasie zajęć. Nasi starsi koledzy poznawali dzisiaj tajniki makramy. Pod okiem p. Krystyny powstały małe próbki tej bardzo starej techniki wiązania supłów i supełków. Może jeszcze kiedyś wrócą do tej techniki. My "Wróblikowie mali" budowaliśmy naszą wieś. Z różnego rodzaju klocków powstały domy mieszkańców ,którzy stale mieszkają w Szczecinowie. Zabrakło nam klocków i nie zbudowaliśmy domów tych mieszkańców, którzy mieszkają na koloniach. Przepraszamy!Śniadanko ( pyszne drożdżówki i jogurciki ) zafundował nam dzisiaj p. Jurek szef wioskowego sklepiku. D Z I Ę K U J E M Y !!!!!!!Jutro będziemy naszym gościem Pani Wójt .Zostawiliśmy naszą klockową wioskę, aby pokazać naszą wizję wsi. To, tyle dzisiaj .Pozdrawiamy ! "Wróblikowie Mali".

PS. Sołtysowi naszej wsi za duży zastrzyk finansowy ( 250.- ) D Z I Ę K U J E MY !!!!!!

Autor: Krystyna Pilawska - Wercińska