SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY " Szopka betlejemska 2013

12gru2013

Dnia 09.12.2013r. w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach został rozstrzygnięty konkurs „Szopka betlejemska 2013” , zorganizowany przez nauczycielkę religii Panią Teresę Graszk

 Głównym celem konkursu było:

 - przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia;

- pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopk z wprowadzeniem akcentów regionalnych;

 - prezentacja  szopek bożonarodzeniowych  jako element kultury chrześcijańskiej;

- rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży;

 - rozwijanie umiejętności dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, a tym samym propagowanie aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.

 Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, bowiem do organizatora wpłynęły łącznie 22 prace plastyczne wykonane dowolną techniką, z materiałów ekologicznych, jako drewno, trzcina, słoma itp. Szopki betlejemskie prezentowały bardzo wysoki poziom, charakteryzowały się m.in. różnorodnością technik, nowatorskimi pomysłami. W tworzeniu prac plastycznych również brali udział rodzice.

 Jury konkursowe w składzie:

P. Adam Lewicki – przewodniczący

P. Agata Kalinowska

P. Wioletta Słowikowska

P. Marta Słuchocka

P. Jadwiga Szady

P. Bożena Szewczyk

P. Eleonora Waraksa

P. Anna Zawadzka

P. Teresa Graszk

 po zapoznaniu się z regulaminiem konkursu, obejrzało i oceniło wszystkie prace, które wpłynęły na  konkurs.
 Laureatami konkursu  zostali:

Grand Prix – Adam Citko, kl. IV

Jacek Kasjan, kl. V B

 I miejsce – Leszek Charko, kl. V B

 Maja Chmielewska, kl. V A

Damian Choromański , kl. II B

Dariusz Grzymkowski, kl. V A

Dominika Krysiewicz, kl. II A i Paweł Krysiewicz, kl. III

Kinga Maksimowska, kl. IV i Daniel Maksimowski, kl. I B G.

 Jeremi Popławski, kl. I A

 Aleksandra Sosnowska, kl. II A

 II miejsce – Ewelina Kaczor,  kl. VI  

 Mateusz Kaczor, kl. I B

Norbert Milewski, kl. V A

Anna Rogowska, kl. V B

 III miejsce – Marcin Kaczor, kl. VI

Jan Milewski, kl. V B

Marlena Zaniewska, kl. V A

 Wyróżnienie: - Michalina Kaczor, kl. V B

Wiktoria Słuchocka,  kl. III

Damian Szczerba, kl. VI

Patrycja Wrochniak, kl. VI

Nagrody zostaną wręczone Laureatom podczas jasełek szkolnych.

 Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53