TAK CZY NIE STREFIE CISZY NA JEZIORZE JĘDZELEWO

20mar2015

Wójt Gminy kieruje do mieszkańców pytanie dotyczące strefy ciszy na jeziorze Jędzelewo.

Z lewej strony ekranu znajdziecie Państwo sondaż dotyczący utrzymania strefy ciszy.

Widok na jezioro Jędzelewo
Widok na jezioro Jędzelewo
Widok na jezioro Jędzelewo

Poszukujemy cały czas szans rozwojowych naszej miejscowości. Poszukujemy nowych obszarów i specjalizacji dla rozwoju turystyki. Naszym atutem jest duża ilość jezior. Nie są to duże akweny, nie są więc wykorzystywane przez żeglarzy.

Jeziora zajmują blisko 10% powierzchni gminy. Dzisiaj wszystkie są objęte strefą ciszy, która została ustanowiona uchwała Rady Powiatu w Ełku. Wśród tych jezior jest Jędzelewo. Jest to jezioro które przylega do Starych Juch i Kałtek. Wydaje się, że jezioro to nie ma dużej wartości przyrodniczej. Od strony północno-wschodniej przebiega linia kolejowa, po przeciwnej wąski pas lasu oddziela jezioro od drogi powiatowej. Nad jeziorem nie ma żadnej zabudowy mieszkaniowej. Są dwa zagospodarowane miejsca: plaża w Starych Juchach oraz plaża w Kałtkach. Jest wiele argumentów zarówno za pozostawieniem, jak i zniesieniem strefy ciszy.

Za pośrednictwem gazety Dwutygodnik Mazurski oraz strony internetowej chcę skierować do Państwa pytanie, czy powinnam starać się o zniesienie strefy ciszy na jeziorze Jędzelewo. Jeśli przeważą głosy na „tak” podejmę działania mające na celu wyłączenie tego jeziora ze strefy ciszy.

Ankiety (tu do pobrania) można składać w sekretariacie Urzędu Gminy w godzinach pracy.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53