Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

27cze2018

TANECZNA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W STARYCH JUCHACH

Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy B-CIiK dodał(a) nowe zdjęcia (26).

Opublikowane przez: Marta Kuczerska · 31 min · 

Otwarcie lata w sobotni wieczór na plaży wiejskiej w Starych Juchach pod gwiazdami zafundowało B-CIiK. Zespół akordeonowy, który założył Robert Szajko zaprezentował niesamowity koncert na 8 akordeonów. Czterech solisów wykonało kilka utworów przy akompaniamencie muzyków. Program, koncertu zawierał min. Poleczki: „mam chusteczkę haftowaną” i „Zielony mosteczek”, oraz „Czerwone róże”, „Kozak” czy „Polonez”. Na zakończenie roku szkolnego „Muzyka i Ruch” uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych w B-CIiK zaprezentowali swoje zdobyte umiejętności. Wieczór umiliły również występy Zespołów śpiewaczych: Zespół „Mazury” ze Starych Juch, Zespół „Na Mazurską Nutę” z Ełku oraz Zespół „Familia” ze Świętajna. 
Kwiaciarnia „Badylek” z Ełku przygotowała warsztaty plecenia wianków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jedna z uczestniczek przygotowała wianek udając się nad wodę, aby mógł popłynąć w dal. DJ Dawidoos wraz z Zespołem NEVER koncertowali do północy zachęcając do tańca.

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych są dostępne na stronie http://www.starejuchy.naszabiblioteka.com/informacje-o-ochronie-danych-osobowych - „Informacje o ochronie danych osobowych” lub na tablicy ogłoszeń w siedzibie biblioteki.

Autor: Marta Kuczerska