Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

25mar2011

TANIEC- MODLITWA DUSZY

PIERWSZE SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ORZYSZU
Wczoraj 24 marca 2011r. grupa , która została utworzona pod nazwą “Cheerllederki” miała swój pierwszy wyjazd integracyjny do Klubu Garnizonowego w Orzyszu.
Spotkanie było możliwe dzięki realizacji projektu “Taniec - modlitwa duszy” . Pieniądze na działania pozyskało Stowarzyszenie Towarzystwo Edukacyjno - Kulturalne “Sobótka” działające przy GOK -u w Starych Juchach. Wniosek złożyła Pani Danuta Klimowicz prezes Stowarzyszenia i Dyrektor GOK -u. Grant został przyznany przez Starostwo Powiatowe w Ełku w kwocie 3 540,00 zł. Jest to działanie krótkoterminowe od 24.02.2011r do 29.04.2011r. W ramach realizacji projektu zostały zaplanowane min. 3 wyjazdy integracyjno- warsztatowe, uszycie kostiumów, wykonanie baneru, zakup luster, a przede wszystkim zatrudnienie instruktora tańca.
W Orzyszu grupa wymieniała swoje doświadczenia z początkującą formacją “Pod napięciem” . Młodzież tam działa zaledwie od 1,5 miesiąca, liczy ok.10 osób. Prowadzący to młody chłopak - Arkadiusz Krzyżanowski uczeń Liceum Ogólnokształcącego KL. I , nad całą grupą czuwa doświadczony choreograf Pani Ewa Gumkowska - zdobywczyni wielu nagród w konkursach i przeglądach tanecznych. Jeszcze do niedawna prowadziła grupę” Bąble”, z którą wyjeżdżała na eliminacje i finały taneczne. Nasza jeszcze mało doświadczona młodzież mogła wysłuchać kilku cennych rad na przyszłość. Warto jest skorzystać z doświadczenia innych. Bardzo cenne są nowe doświadczenia. Grupie ze Starych Juchach bardzo się podobało w Orzyszu i na pewno będziemy podtrzymywać kontakt z nowo zaprzyjaźnioną formacją.
W prowadzeniu zajęć tanecznych bardzo ważne jest, aby prowadzący widział całą grupę w odbiciu lustrzanym. Dzięki lustrom łatwiej jest uczestnikom zauważyć własne niedociągnięcia i szybciej uczą się współdziałania w grupie. Niedługo w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach warsztaty taneczne nabiorą charakteru profesjonalnych zajęć. Dzięki dotacji z Powiatu Ełckiego Stowarzyszenie “ Sobótka” zakupi lustra. Już we wtorek zostaną zamontowane na ścianie widowiskowej GOK -u.

Autor: Marta Słuchocka