"TO OSTATNIA NIEDZIELA"...CZYLI WSPOMNIEŃ DAWNYCH PIEŚNI CZAR

19paz2008
W niedzielę,19 października 2008 r,w Starej Kuźni odbyło się kameralne spotkanie mieszkańców Zawad Ełckich z Maćkiem,Markiem i Dominikiem-liderami stowarzyszenia"Tratwa" z Olsztyna,którzy w ramach projektu"Ogniwa"pasjonują się zbieractwem i popularyzacją dawnych pieśni i przyśpiewek z różnych zakątków Polski.
Pan Antolak zagrał nam na akordeonie
Pan Antolak zagrał nam na akordeonie
Pan Antolak zagrał nam na akordeonieTereska upiekła ciastoZasłuchani uczestnicy spotkaniaNie sposób nie zatańczyć...Wspomnienia jak to drzewiej bywało...
Seniorzy z Zawad z rozrzewnieniem przypominali sobie pieśni i przyśpiewki jakie towarzyszyły im w młodości.Przy okazji "wyszło na jaw",że mieliśmy we wsi swoich grajków.

Pan Czesław Mróz grał na perkusji,nieżyjący już p.Tomasz Mrówczyński grał na akordeonie a p. Roman Krysztofik na skrzypcach.Kapela w tym składzie grała w nieistniejącej już karczmie a później na tzw. "prywatkach".Mieszkańcy wspominają,że organizatorem tych prywatek,śpiewów,tańców był ŚP.Tomasz Mrówczyński.Na spotkaniu p.Antoni Antolak najstarszy senior z Zawad,odważył się zagrać nam na akordeonie kilka pieśni.Panie z tęsknotą wspominały czasy swojej młodości.A my młodsi...?

A my młodsi zorganizujemy ciąg dalszy ..."Tej ostatniej niedzieli".

Ps.Bardzo dziękujemy panu Kazimierzowi Hrubczyńskiemu za udostępnienie "Starej Kuźni".

Autor: Danuta Klimowicz
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53