Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

25lut2010

TORBA MEDYCZNA OD KRUS-u DLA STRAŻAKÓW W STARYCH JUCHACH

W dniu 22.02.2010 o godzinie 13.00 w GOK-u odbyło się uroczyste przekazanie torby do ratownictwa medycznego typu PSP R1 ufundowanej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W przekazaniu wzięli udział dyrektor KRUS w Olsztynie i Dyrektor KRUS w Ełku Pani Bożena Chocian wraz z najbliższymi współpracownikami, Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko oraz delegacja OSP i MDP w Starych Juchach. Spotkanie rozpoczął Wójt potem zabrali głos zaproszeni goście oraz druhowie. Torbę w imieniu kasy wręczył zastępca dyrektora KRUS w Ełku Pani Aleksandra Rochowicz, a odebrał sekretarz OSP Stare Juchy Łukasz Szady, który najbardziej przyczynił się do pozyskania tego sprzętu poprzez wystąpienia z wnioskiem do KRUS-u.
Za co na ręce pani dyrektor ochotnicy złożyli pisemne podziękowanie.
Torba PSP R1 stanowi podstawowe wyposażenie strażaków ochotników potrzebne do prowadzenie działań z zakresu ratownictwa medycznego. Może ona być noszona jako torba naramienna jak i plecak. Jest ona wyposażona w bandaże, opatrunki, worek ambu, nożyczki, koce życia,młotek do zbijania szyb samochodowych, rurki ustno gardłowe, latarkę, hydrożel, kołnierze ortopedyczne, szynę usztywniającą, preparat do dezynfekcji, maseczki do tlenoterapii dzięki któremu można udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadków samochodowych, ratownictwie na wodzie, zasłabnięć, urazów i wielu innych zdarzeniach.
Przyznanie tego sprzętu było uzasadnione tym iż Stare Juchy są gminą typową rolniczą dzięki temu będzie on służyć głównie do pomocy rolnikom którzy są ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach składa serdeczne podziękowania za przekazanie torby ratownictwa medycznego typu PSP R1 i zobowiązuje się do niesienia dzięki niej pomocy wszystkim potrzebującym nie zapominając o naszych rolnikach.

Autor: Łukasz Szady