Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

14lip2009

UCZNIOWIE ZE SKOMACKA W PARKU JURAJSKIM

Dnia 05.06.2009r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Jurowców koło Białegostoku w celu zwiedzenia Parku Jurajskiego.
Bardzo sympatyczny Pan przewodnik oprowadzał Nas po parku i opowiadał o życiu i zwyczajach dinozaurów. Rzeczywistych rozmiarów makiety zwierząt umieszczone wśród zieleni wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją był fakt, iż można było dotknąć eksponatów, które swoimi rozmiarami dorównywały drzewom. Jak się dowiedzieliśmy dinozaury ważyły od kilkunastu kilogramów do kilku ton, mierzyły od kilku do kilkunastu metrów i dzieliły się na mięsożerców oraz roślinożerców.

Na zakończenie wycieczki w otoczeniu dinozaurów dzieci upiekły kiełbaski, zjadły po lodzie oraz słodycze i owoce zakupione ze środków przekazanych przez sponsorów. Wycieczka w 100% była sponsorowana.

Organizator T. Krysztopa , dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców serdecznie dziękują wszystkim sponsorom (a przede wszystkim firmie Fantex ) bez życzliwości których owe przedsięwzięcie nie miałoby szans powodzenia.

Autor: T. Krysztopa