Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

2lut2009

UDANY BAL CHARYTATYWNY

Pojnad 7000 złotych wyniósł dochód z balu
W sobotę, 31.01.2009r. odbył się coroczny Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Dyrektora i Radę Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach. 90 zgromadzonych gości bawiło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy akompaniamencie zespołu “Skalar”. Oprócz smacznej kuchni i wspaniałej zabawy z konkursami, główną atrakcją balu była aukcja. M.in. licytowano herb Starych Juch oraz serce z podkową - wyroby Piekarni SCORPIO ze Starych Juch, drewniane figurki przekazane przez Stowarzyszenie Twórców Nieprofesjonalnych z Ełku oraz biżuterię i przedmioty pozyskane od osób prywatnych. Każdy licytowany przedmiot wzbudził wiele emocji, a najwięcej herb wykonany z chleba, który został ostatecznie sprzedany za jeden tysiąc złotych. Ciekawostką była licytacja ubezpieczenia OC samochodu za 1 zł. - chętnych nie brakowało, a końcowa kwota 300 zł. okazała się korzystna zarówno dla licytującego jak i kupującego.

Łączny dochód z balu i licytacji, który wyniósł ponad 7000 zł ( siedem tysięcy !!! ), zaskoczył dyrektora szkoły i jednocześnie głównego organizatora balu Adama Lewickiego. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na remonty w szkole ( m.in. wymianę drzwi w salach lekcyjnych i, jeżeli starczy pieniędzy, wymianę części stolików uczniowskich ).

Dyrektor składa podziękowania wszystkim uczestnikom balu, paniom, które piekły ciasto - Annie Kalinowskiej, Jolancie Mróz i Małgorzacie Jaworowskiej oraz pani Barbarze Lewickiej czuwającej nad organizacją smakowitego menu, i zaprasza za rok, obiecując równie wspaniałą zabawę.

Szczególne podziękowania adresuję do sponsorów balu:

· Zakład Mięsny Świdry k/ Giżycka - Dariusz Eksterowicz

· Nabiał “MONA - KONTRA” Suwałki

· Hurtownia Spożywcza PAKROM z Giżycka - J. Romejko, K. Kraj

· Sklep Spoż. - Przemysłowy KWIATEK ze Starych Juch - Elżbieta Kwiatkowska

· Piekarnia SCORPIO ze Starych Juch - Barbara Eliaszuk

· Sklep ARFA s.c. z Ełku - Kamila i Jolanta Ruszczyk

· Sklep Spożywczo - Przemysłowy ze Starych Juch - Wanda Hanusko

· Generalny Dystrybutor Wędlin, Mięsa i drobiu DANTEX Łomża o/Ełk - T.Rafałowski

Autor: Jarosław Franczuk