Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

13lis2007

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W STARYCH JUCHACH

W rodzinnej, serdecznej atmosferze obchodzili Święto Niepodległości mieszkańcy Starych Juch
Uroczyście obchodzono Święto Niepodległości w Starych Juchach. Po mszy za Ojczyznę o godzinie 11.oo, spotkano się w Gminnym Ośrodku Kultury z Starych Juchach.

Uroczystość otworzyła Wójt Gminy Ewa Jurkowska-Kawałko, która nie tylko serdecznie przywitała zgromadzonych, ale przybliżyła w krótkim wystąpieniu drogi Polaków i Polski do niepodległości. Później wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w montażu słowno-muzycznym. Program o treściach patriotycznych przygotowały Panie: Jadwiga Szady i Eleonora Waraksa z zespołem Moderato. Na koniec części artystycznej wystąpił Zespół Mazury z wiązanką pieśni patriotycznych.

Po występach rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni, ale wszystkim najbardziej podobały się występy solowe ppor. T. Waszkielewicza, który zaśpiewał piosenkę żołnierską i E. Dzierżak, która pięknie zaśpiewała pieśni legionowe. Solistów nagrodzono gorącymi oklaskami. Wspominano też przeżyte przez siebie historie.

Trzeba przyznać, że w spotkaniu wzięła udział niespotykana ilość osób. Wszyscy byli zadowoleni z miłej atmosfery, nic dziwnego więc, że spotkanie trwało ponad trzy godziny. Uczestnicy siedzieli przy stołach z drobnym poczęstunkiem przygotowanym przez GOK.

Oprócz Pani Wójt uroczystość zaszczycili między innymi: Ksiąz Senior Edward Burczyk i Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Pahl.

Autor: Jarosław Franczuk