Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

12cze2009

URODZINY SZCZECINOWA JUŻ BLISKO

465 lat już mineło...
W dniu 25.05.2009r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Urzędem Gminy Stare Juchy , a Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy. Zostały zatwierdzone fundusze na zorganizowanie "465 urodzin wsi Szczecinowo", które odbędą się 11 lipca 2009r. w Szczecinowie.

W tym samym dniu pełną parą ruszyły prace ziemne w obrębie placu nad jeziorem Szóstak. Zawarczały maszyny, w jednej sołtys Szczecinowa Jan Matusiewicz w drugiej Piotr Adasiewicz. Trzeba było zniwelować obszar równy dwóm boiskom do kosza. Głazy, różnej wielkości musiały być przeniesione na miejsca, w których będą miały do spełnienia rolę siedzisk. Bagienka i doły zostały zasypane. Skarpa umocniona, a u podnóża stropu powstanie “ scena”. Cały teren będzie obsadzony krzewami ozdobnymi, które dostała wieś w nagrodę za “ swojego medalowego sołtysa” od starostwa w Ełku. Teren będzie obsiany trawą. Przy przystanku PKS zakwitły już pelargonie w pięknych ozdobnych skrzyniach wykonanych przez Marka Matusiewicza. Tak wygląda I etap prac przy placu widokowym w naszej wsi.

Projekt realizowany w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju ( Bank Światowy )na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) na mocy porozumienia pomiędzy Urzędem Gminy Stare Juchy, a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starych Juchach," w terminie od 25.05.2009r. do 31.07.2009r.

Autor: Marta Słuchocka