Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

20lut2013

„UROKI MAZUR”

SPOTKANIE PROMUJĄCE  KSIĄŻKE PANI HELENY BRODOWSKIEJ

 

Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach

oraz

Autorka

Mają zaszczyt zaprosić Państwa

na promocję książki " UROKI MAZUR"

Spotkanie z Panią Heleną odbędzie się dnia 24.02.2013 r. o godzinie 12.15 w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach .

Pani Helena obok pracy nauczyciela, angażowała się w problemy środowiska wiejskiego młodzieży oraz dorosłych. Po przejściu na emeryturę związała się z Kołem Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Starych Juchach, gdzie do dzisiaj jest członkiem Zarządu Koła i Oddziału w Ełku. Przyczyniła się do założenia w Starych Juchach Zespołu Śpiewaczego „Mazury”. Bierze udział w jego pracach, m.in. tworząc utwory na potrzeby zespołu. Jest autorką wierszy, które opublikowała m.in. w tomikach poetyckich:

Prosto z serca (2009)

Katyń w poezji (2010)

Oba wydane zostały staraniem Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku oraz jego prezesa Alfonsa Bobowika. Debiutancki tomik autorka określa jako pisarstwo kronikarskie. „Książka jest zbiorem wierszy poświęconych uczuciom, przyrodzie i ludziom. Wiele wierszy poświęconych jest ważnym wydarzeniom w Polsce na świecie. Na przykład cały rozdział poświęcony został Janowi Pawłowi II. W czasie jego ciężkiej choroby pisałam nawet po trzy wiersze dziennie.”. Jest też artystą amatorem. Maluje pejzaże, martwą naturę, przyrodę. Jej prace prezentowane były m.in. w Starych Juchach oraz w Kruklankach. Uczestniczy także w pracach Klubu Twórców Kultury w Ełku oraz w Mazurskim Towarzystwie Naukowym w Ełku.

Serdecznie Zapraszamy .

Żródło inf.: http://leksykonkultury.ceik.eu

Autor: Karol Malinowski