Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

27kwi2009

V WARSZTATY Z PPWOW W GOK- u

" Kuchnie regionalne- kuchnie europejskie - kuchnie świata"
24 kwietnia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach odbyły się V warsztaty kulinarne “ Kuchnie regionalne- kuchnie europejskie- kuchnie świata”. Młodzi wraz z seniorami przyrządzili pysznego kurczaka w maślance. Czekając na potrawę przy ciepłej herbatce rozwinęła się miła pogadanka. Instruktor Pani Krystyna Pilawska -Wiercińska wyjaśniła uczestnikom na czym polega praca kelnera. Jak należy zwracać się do gości i czego na pewno nie powinno się robić. Starsi opowiedzieli o swoich doświadczeniach życiowych, a młodzi z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści. Na koniec wszyscy skosztowali świeżo upieczonego chleba z maszyny zakupionej w ramach realizacji projektu.

Kolejne warsztaty już 8 maja 2009r. ( w piątek ) o godz. 17.00. Tym razem połączymy stare przepisy z nową technologią. W warsztatach będzie uczestniczyć Pani Małgorzata Bobowicz, która poza pokazem pojemników ” Tupperware” pokaże jak ugotować zupę jarzynową bez wody i upiec ciasto drożdżowe bez wyrabiania.


Wszystkie przepisy potraw przyrządzanych podczas warsztatów będą opisane w biuletynie kulinarnym “ Tradycja i współczesność” , który ukarze się w czerwcu tego roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Projekt realizowany w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju ( Bank Światowy )na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) na mocy porozumienia pomiędzy Urzędem Gminy Stare Juchy, a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starych Juchach, ” w terminie od 01.03.2009r. do 30.06.2009r

Autor: Marta Słuchocka