Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

12maj2015

VIII JAĆWIESKIE WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W sobotę, 9.05.2015r. w Starych Juchach odbyły się tradycyjne biegi przełajowe.

Już ósme z kolei Jaćwieskie Biegi Przełajowe odbyły się w Starych Juchach przy pięknej pogodzie. Udział wzięło 312 biegaczy. Byli to reprezentanci 11 szkół podstawowych i 11 szkół gimnazjalnych, w tym 22 uczniów szkoły w Kaliningradzie z Federacji Rosyjskiej oraz zawodnicy w kategorii „open”, czyli zawodnicy, którzy chcieli sprawdzić swoje możliwości.

Zawodnicy biegali na dystansie odpowiednim do możliwości i kategorii: 500, 800, 1500m. Zawodnicy w kategorii "open" ścigali się na dystansie 3000 metrów.

Uczestnikom zapewniono wodę sponsorowaną przez Panią Wandę Hanusko – Sklep spoż-przem. „Juchowiaczek” i Panią Barbarę Eliaszuk – Piekarnia SCORPIO. Dla wszystkich przygotowany był  gorący posiłek. Nagrody indywidualne i drużynowe wręczała Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko oraz wicedyrektor szkoły z Kaliningradu.

Organizatorami byli: Urząd Gminy w Starych Juchach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Stare Juchy, Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach i OSP Stare Juchy.

Komunikat sęziwski z biegów możesz znaleźć tu.

Autor: Jarosław Franczuk
Pliki do pobrania
Wyniki Biegi Jaćwieskie 2015.doc