Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

24lip2015

W BIBLIOTECE NA CZYTELNIKÓW CZEKAJĄ KARTY

Posiadanie karty czytelnika ułatwi obsługę i korzystanie z biblioteki on-line

W związku z zakończeniem prac nad automatyzacją czynności bibliotecznych zapraszamy wszystkich użytkowników Biblioteki po odbiór kart użytkownika.

Posiadanie takiej katy uprawnia do bezpłatnego korzystania z wszystkich usług naszej Biblioteki. Osoby, które korzystają wyłącznie z dostępu do internetu również muszą posiadać kartę użytkownika. Do odbioru takiej karty niezbędny jest dokument tożsamości zawierający numer PESEL. Wydanie pierwszej karty jest bezpłatne. Natomiast za wydanie drugiej spowodowane np. jej zagubieniem pobrana zostanie opłata w wysokości 5 zł, zgodnie z regulaminem Biblioteki.

Atutem posiadania takiej karty jest możliwość dostępu do własnego konta w bibliotece, przyglądania katalogu on-line oraz wysyłania rezerwacji konkretnych  pozycji bibliotecznych do placówki za pośrednictwem internetu z dowolnego miejsca. W razie wątpliwości pracownik biblioteki poinstruuje, jak należy korzystać z nowej usługi.

Link do katalogu on-line:

http://szu kamksiążki .pl/Szukam Ksiazki/ka talog/inde x.html?sel ectedAuth= 802

Miło nam Państwa poinformować, że rocznie biblioteka wzbogaca się o 470 nowych pozycji. Wśród nich znajdują się nowości książkowe, ale nie tylko. W ostatnim czasie w bibliotece powstały nowe działy umożliwiające wypożyczenie audiobooków i filmów. Nie są one jeszcze obszerne, ale będą sukcesywnie uzupełniane. Oczywiście podstawę wyboru konkretnych tytułów stanowią sugestie naszych czytelników. W czytelni do Państwa dyspozycji znajduje się, aż 20 tytułów czasopism oraz prasy codziennej. Wśród nich Dziennik Rzeczpospolita, Focus Poznać i Zrozumieć Świat, Przyroda Polska, Nationale Geographic, Zwierciadło czy Polityka.

Zapraszamy i przypominamy, że w okresie letnim zostały zmieniony godz. pracy B-CIiK.

poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

Jeśli w Państwa otoczeniu znajdują się osoby, które są zainteresowane wypożyczaniem zbiorów bibliotecznych, a z różnych powodów nie mogą dotrzeć samodzielnie do biblioteki prosimy o tym poinformować kadrę biblioteki. Osobiście lub telefonicznie pod nr 876199058. Zgodnie z regulaminem biblioteka zapewnia dostarczenie zbiorów do miejsca zamieszkania przede wszystkim osobom niepełnosprawnym. Prosimy również informować w szczególności osoby niewidzące i niedowidzące o możliwości wypożyczenia audiobooków.

 

Autor: Beata Klaus-Gramacka starszy bibliotekarz