Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

6lip2015

W GORŁÓWCE MIESZKAŃCY SAMI ZBUDUJĄ ALTANĘ

Mieszkańcy Gorłówki w porozumieniu ze Stowarzyszeniem "MUKSZTY" z Zawad Ełckich zbudują altanę na działce gminnej. Będzie to kolejne zadanie po budowie boiska, które angażuje mieszkańców. Jednocześnie z budową odbywać się będą warsztaty plastyczne, taneczne i powstanie film animowany.

 

Mieszkańcy Gorłówki spotkali się 19 czerwca br. w świetlicy. Powstała grupa zadaniowa, która ustaliła harmonogram prac oraz warsztatów, gdyż zadanie należy wykonać do końca listopada.

W trakcie spotkania ustalono, że altana zostanie postawiona na działce obok starej szkoły w pobliżu już istniejącego placu zabaw oraz boiska. Pieniądze na wykonanie zadania udało się pozyskać dzięki Stowarzyszeniu „MUKSZTY” z Zawad Ełckich w funduszu Działaj Lokalnie.

Po sporządzeniu kosztorysu okazało się, że środków jest za mało i wystarczą jedynie na zakup drewna oraz przeprowadzenie warsztatów. Mieszkańcy muszę więc sami postawić altanę z materiału zakupionego u stolarza.

Zanim powstanie miejsce integracji  odbędzie się szereg warsztatów: zajęcia plastyczne poprowadzi Justyna Bugieda, zajęcia animacji poklatkowej poprowadzi Marta Słuchocka,  a  warsztaty taneczne poprowadzi Weronika Skowrońska.

Każde zajęcia zakończą się przygotowaniem pokazu w trakcie oddania do użytku altanki. W programie będzie pokaz taneczny, filmik z animacji poklatkowej oraz prezentacja zdjęć i prac plastycznych z realizacji zadania.

Grupa zadaniowa apeluje do osób chętnych o pomoc. Można się zgłaszać do sołtys wsi Angeliki Ziegert.

Aby móc zrealizować projekt mieszkańcy, którzy tworzą tylko tworzą nieformalną grupę (Angelika Ziegert, Przemysław Ziegert, i Justyna Bigieda), skorzystali z pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół i Mieszkańców Wsi Zawady Ełckie „MUKSZTY”. Ta dobra współpraca znalazła odbicie w tytule projektu: „Gorłówko i Zawady zawsze dają rady"

Zadanie będzie realizowane dzięki pozyskanym pieniądzom z Programu Działaj Lokalnie, którego lokalnym operatorem jest ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz pomocy organizacyjnej Biblioteki Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy.

Autor: Marta Słuchocka