W KALINOWIE ODBYŁY SIĘ DOŻYNKI POWIATOWE

2wrz2007
2 września przy pięknej pogodzie odbyły sie Dożynki Powiatowe w Kalinowie
Wspaniały stół przygotowany przez Stowarzyszenie MUKSZTY
Wspaniały stół przygotowany przez Stowarzyszenie MUKSZTY
Wspaniały stół przygotowany przez Stowarzyszenie MUKSZTYOdznaczeni: Teresa Antolak i Bogusław GienieczkoOdznaczeni: Andrzej Rejrat i Andrzej WoznialisOdznaczona Małgorzata RóżyńskaStoisko Stowarzyszenia MUKSZTYStoisko Stowarzyszenia MUKSZTY w komplecieWszyscy odznaczeni na scenieJuscy bębniarze przed występemZespół Mazury na scenie dożynkowejPokaz pieczenia tradycyjnego sękacza
Dożynki Powiatowe w Kalinowie rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, następnie korowód dożynkowy przeszedł ulicami Kalinowa na plac dożynkowy. Bezpośrednio po otwarciu dokonano dekoracji medalem Zasłużony dla Rolnictwa. Dekoracji dokonali obecni posłowie H. Arent i T. Plawgo. Z gminy Stare Juchy odznaczenia odebrali: Andrzej Rejrat, Teresa Antolak, Bogusław Gienieczko, Małgorzata Różyńska i Andrzej Woznialis.

Nasza gmina niestety nie była reprezentowana w konkursie wieńca dożynkowego, ale w Festiwalu Ciast piękne stoisko przygotowała Danuta Klimowicz ze Stowarzyszeniem Mukszty.

W występach towarzyszących imprezie brał udział zespół Mazury pod kierunkiem P. Eleonory Waraksy i zespół bębniarski Dominika Kowalewskiego.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53