Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

13kwi2015

WARSZTATY WIOSNĄ PACHNĄCE

Serdecznie zapraszamy na pierwsze wiosenne spotkanie z ekonomią społeczną 17 kwietnia do Starych Juch. Tym razem warsztaty poprowadzi spółdzielnia socjalna Diaroz z Pisza, która zajmie się również przygotowaniem poczęstunku. Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą wiosennych nastrojów.

Na spotkaniu tradycyjnie porozmawiamy o ekonomii społecznej, o drogach do sukcesu, które przed nami otwiera oraz o działających w naszym regionie przedsiębiorstwach społecznych. A po części teoretycznej przejdziemy do praktyki, czyli do organizowanych przez jedną z lokalnych społecznych firm (Piską Spółdzielnię Socjalną Diaroz) warsztatów. Będą mogli Państwo odkryć jak cudowne ozdoby można tworzyć metodą quillingu - techniką z rodzaju papieroplastyki, zwaną też papierowym filigranem, służącą do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Ponadto odbędą się warsztaty z robienia zwierzątek z włoskich baloników do modelowania oraz ze zdobienia gofrów i biszkoptów. A na zmęczonych plastycznymi wariacjami uczestników spotkania będzie czekał pyszny poczęstunek. Na warsztaty można przyjść z dziećmi.

Na spotkanie zapraszamy do spółdzielni socjalnej Dobra Siła w Starych Juchach (ul. Jeziorna 10).

Warsztaty są bezpłatne, a aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić i przesłać na adres mailowy:malgorzata.zajac@adelfi.pl lub pocztą tradycyjną do biura OWIES: ul. Dąbrowskiego 10 lok. 2U, 19-300 Ełk, do 13 kwietnia dostępny poniżej formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona, o uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty dedykowane są zarówno osobom bezrobotnym, nieaktywnym zawodowo, zagrożonym wykluczeniem społecznym, jak i działaczom organizacji pozarządowych oraz pracownikom JST, OPS, PUP oraz innych instytucji wspierających rozwój ES z subregionu ełckiego.

Więcej informacji o spotkaniu z ES można uzyskać pod nr tel. 87/737 74 82.

Program spotkania z ES:

16.30 - 16.40 Rejestracja i powitanie uczestników

16.40 - 16.55 Prezentacja oferty Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej

16.55 - 17.15 Prezentacja podmiotu ES – spółdzielnia socjalna Diaroz

17.15 - 19.30 Warsztaty: quilling, baloniki, zdobienie gofrów i biszkoptów

W przerwie między warsztatami poczęstunek na ciepło i zimno.

TU dostępny link do zgłoszenia udziału

 

Autor: Jarosław Franczuk